Kırım Müftülüğü ve Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı, Ukrayna'da erzak dağıtımına devam ediyor

Güncel
E. K.
20 Nisan 2021, 12:39
E. K.
20 Nisan 2021, 12:39

Kırım’ın Rusya tarafından işgalinden sonra Ukrayna’nın ana kısmında kurulan Kırım Müftülüğü, Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığının desteğiyle, Ramazan ayı vesilesiyle başlattığı erzak dağıtım kampanyasına devam ediyor.

Kırım’ın Rusya tarafından işgal edilmesi ve Kırım’daki Müslümanların dini idaresinin işgalcilerin kontrolü altına geçmesinden sonra, Ukrayna’nın ana kısmında yeniden kurulan Kırım Müslümanları Dini İdaresi, Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanlığının desteğiyle, Ukrayna şehirlerinde erzak paketleri dağıtımını sürdürüyor. Kırım Müftüsü Ayder Rüstemov’un bildirdiğine göre, Lutsk’tan sonra Drogobıç ve Lviv şehirlerinde de ihtiyaç sahiplerine erzak paketleri dağıtıldı.

KIRIM MÜFTÜLÜĞÜNDEN UKRAYNA’DA ERZAK DAĞITIMI

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Rüstemov, “Hz. Muhammed (SAV) ‘Yarım hurma ile de olsa kendinizi ateşten koruyun’ buyurdu. Rabbim, yaptığımız hayrın miktarına bakmaz, niyetimize bakar. Yüce Allah uğruna para, bilgi ve hatta zamanınızı harcayabilirsiniz. Allah, onun yolunda fedakarlık yapanları mükafatlandırsın!” ifadelerini kullandı.