Kırım'ın işgaline katılan bir Rus bölük daha tespit edildi

Haberler
Anife Bilal
03 Haziran 2019, 18:01
Anife Bilal
03 Haziran 2019, 18:01

Kırım’ın işgali operasyonuna katılan bir Rus birliği daha tespit edildi.

İnformNapalm uluslararası soruşturma grubunun gönüllüleri, Rusya Karadeniz Filosu Novorossiysk Deniz Üssü birliklerinin Kırım’ın işgali operasyonunda yer aldığını gösteren kanıtları tespit etti.

İŞGALE KATILAN GEMİCİLER TESPİT EDİLDİ!

Grup gönüllüleri, 181 numaralı Küçük Denizaltısavar Gemileri Bölüğüne dahil olan denizaltısavar gemisi Povorino’da (gemi numarası 053) görev yapan Filosu Novorossiysk Deniz Üssü denizcileri İgor Baranov ve Aleksey Jukov’un kimlik numaralarını tespit etti.

Sosyal ağ VKontakte’de yayınlanan bilgilere göre; Baranov 29 Mayıs 1995’te Kazan şehrinde doğdu. Paylaşılan fotoğraflara bakılırsa Baranov’un gemide aşçılık yaptığı tahmin ediliyor. Ayrıca Baranov  “Kırım’ın işgali” için kendisine verilen nişan ile çektiği fotoğrafı ve nişanın yanında verilen belgenin resmini sosyal ağlarda paylaştı.

İŞGAL İÇİN VERİLEN NİŞANI SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTILAR!

Novorossiysk Deniz Üssü denizcisi Aleksey Jukov’un da sosyal ağlarda “Kırım’ın işgali” için verilen nişanının fotoğraflarını paylaştığını belirtildi. Sosyal medyada paylaştığı resimler 1994 doğumlu Jukov’un da Povorino gemisinde görev yaptığını gösteriyor.

İnformNapalm gönüllüleri söz konusu denizcilere verilen nişanlarla ilgili belgeleri, Tugay Komutanı Kaptan Dmitriy Kuzmenko imzaladı.

ADI GEÇEN BİRLİK UKRAYNA KAYITLARINDA YER ALMIYOR!

Yapılan araştırmaya göre, Kırım’ın işgali sırasında Povorino gemisinin kaptanı görevinde Yevgeniy Şilov vardı.

İnformNapalm grubu yaptığı açıklamada, söz konusu askerlerin ve birliklerin isimlerinin Ukrayna Askeri Savcılığı tarafından açıklanan “Kırım’ın işgalinde yer alan birliklerin listesinde” yer almadığına dikkat çekti.