Kırım'ın işgalinde yer alan bir Rus filosu tespit edildi!

Haberler
Ömer Cihad Kaya
26 Nisan 2019, 17:31
Ömer Cihad Kaya
26 Nisan 2019, 17:31

Uluslararası gönüllüler topluluğu InformNapalm, Rusya Karadeniz Filosu’nun 519 numaralı tümenine bağlı keşif ve istihbarat gemilerinin, 2014 yılında Rusya’nın Kırım’ı işgalinde rol aldığını tespit etti.

Öte yandan, InformNapalm’ın söz konusu Rus filosuna bağlı bir Rus askeri olan Konstantin Kaşeyev’in Vkontakte sosyal ağındaki hesabında “Kırım’ın işgali” için kendisine verilen nişanın ve yanında verilen belgenin resmini paylaştığını belirtti.

Edinilen bilgilere göre Rus asker Kaşeyev, “Liman” adındaki gemide deniz istihbaratı görevini yerine getiriyordu.

Daha önce InformNapalm grubu, Kırım’ın işgali operasyonuna aktif katılım gösterdiği tespit edilen 108. Hava Saldırı Alayına dair bilgileri kamuoyuyla paylaşmıştı.

RUSYA, SAVAŞ SUÇLARININ BELGELENMEMESİ İÇİN ASKERLERİN AKILLI TELEFON KULLANMASINI YASAKLADI!

Yakın zamanda Rusya Devlet Duması, askerlerin akıllı telefon ve diğer teknolojik aletlerin kullanımını yasakladı. Bu yasakla, asker ve subayların internette kendilerine ve diğer askerlere ait olan kişisel bilgileri ve görevli oldukları konumları açık etmelerini engellemeyi amaçlıyor. Buna benzer, yüzlerce olay Rusya’nın Ukrayna’ya karşı takındığı agresif tutumunun kanıtını oluşturur nitelikte.

21 Ağustos 2018 tarihinde Uluslararası Soruşturma Ekibi InformNapalm, Kırım’ın işgali operasyonunda aktif görev alan Rus askerlerinin isimlerini açıklamış ve bir Rus tugayının da işgal sürecinde Kırım’da bulunduğunu belgelemişti.