Kırım'ın işgalci yönetimi, İngilizce'yi okul müfredatından çıkarmayı planlıyor

Eğitim
Manas
25 Mayıs 2022, 23:52
Manas
25 Mayıs 2022, 23:52

Rus işgali altındaki Kırım’daki okullarda, İngilizce dilinin okul müfredatından çıkarılacağı bildirildi. Kırım’ın sözde Parlamento Başkanı işbirlikçi Vladimir Konstantinov, yarımadadaki okullarda İngilizce’yi eğitim müfredatından çıkarmak istediğini ve bunun yerine öğrencilerin “Rusça” öğrenmesi gerektiğini ileri sürdü. İşgalci yetkilinin, konuyla ilgili, “Bir insan hiç Londra’ya gitmeyecekse, neden gerekli olmayan bir dili öğretelim?” ifadeleri dikkatlerden kaçmadı.

İşgal altındaki Kırım’ın sözde Parlamento Başkanı, işbirlikçi Vladimir Konstantinov, Kırım’daki okullarda yabancı dil öğrenimine karşı çıktı. Konstantinov, yarımadada İngilizce’yi okul müfredatından çıkarmak istediğini ve bunun yerine öğrencilere sözde “kendi dillerini” öğretmeyi planladıklarını bildirdi.

Buna karşılık, Kırım Tatar halkı, işgalin başladığı 2014’ten bu yana Rus işgalci yönetimi tarafından, Kırım Tatar dilinde eğitim konusunda baskılara maruz kalıyor.

Минниханов же отвечает за всех татар»: президента РТ просят заступиться за  родной язык в Москве

RUS İŞBİRLİKÇİ KONSTANTİNOV, İNGİLİZCE YERİNE RUSÇA ÖĞRENİLMESİNİ İSTİYOR!

Kırım’ın sözde Parlamento Başkanı Vladimir Konstantinov, İngilizce yerine Rusça’nın öğretilmesi gerektiğini ileri sürerek, “Yabancı dil öğrenme benim için tartışmalı bir konu. Neden İngilizce’yi öğrenelim ve onları körü körüne takip edelim? Bir insan Londra’ya gitmeyecekse neden gerekli olmayan dili öğretelim? Başka birinin medeniyetini takip etmek tehlikelidir. Kendi dilimizi öğrenelim, öğretelim ve geliştirelim. İngilizler bin yıldır bizimle savaş halinde ve biz onları incelemeye devam ediyoruz. Hatta bu yolda öğretmenlere para harcıyoruz ve boşuna zaman kaybediyoruz.” ifadesini kullandı.

Ayrıca işgalci görevli Konstantinov, kendisinin okul yıllarında İngilizce’yi öğrenmediğini, ancak işe başvurma sürecinde iki yılda öğrendiğini ifade etti.