Kırım Haber Ajansı ile İHA iş birliği

23 Eylül 2019, 19:22

Kırım Haber Ajansı (QHA) ile İhlas Haber Ajansı (İHA) arasında iş birliği imkanları İstanbul’da ele alındı. Kırım Haber Ajansı Genel Müdürü Ahmet Özay İstanbul’da İhlas Haber Ajansını ziyaret ederek, Genel Yayın Koordinatörü İrfan Altıkardeş ile görüştü. Haber, resim, görüntü ve müşterek prodüksiyon imkanlarının ele alındığı görüşmede iş birliği yapılması kararlaştırıldı.

Uluslararası Haber Müdürü Yaprak Mutlu’nun da katıldığı görüşmede Genel Yayın Koordinatörü İrfan Altıkardeş, “İhlas Haber Ajansı her zaman Kırım Türklerinin kendi evi gibidir. Kırım Türklerinin Lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu Meclis Başkanı olduğu günlerde İhlas Haber Ajansını (IHA) ziyaret etmeye her zaman özen gösterirdi. Biz Kırım Türklerine her alanda destek olmaktan gurur duyarız. Kırım Haber Ajansı ile gelecekte güzel çalışmalara imza atmaktan mutlu olacağız” dedi.

Kırım Haber Ajansı Genel Müdürü Ahmet Özay da Haber Ajansının Türkiye’de görüntülü habercilik alanında bir gelenek oluşturduğuna dikkat çekerek hedeflerini, “İhlas Haber Ajansı özellikle Türk dünyasında ve Avrupa genelinde yaygın bir alt yapı ve temsilcilik zincirine sahip. Doğu Avrupa haberciliğinde resim, görüntü ve radyo yayıncılığında köklü bir maziye sahip Kırım Haber Ajansı ile İhlas Haber Ajansının iş birliği yapmasının olumlu sonuçları olacağına eminim’’ sözleri ile ifade etti.