Kırım Gelişim Vakfı hakkında açılan kapatma davası reddedildi

10 Eylül 2020, 18:13

İşbirlikçilerin şikayetleri sonrası Kırım Gelişim Vakfı hakkında açılan kapatılma davası bugün reddedildi. Vakıf lehine sonuçlanan dava ile birlikte işbirlikçilerin aleyhte çabaları sonuçsuz kaldı.

İşbirlikçiler tarafından, yaklaşık bir yıl önce Kırım Gelişim Vakfı hakkında T.C. Vakıflar Genel Müdürlüğüne, vakfın faaliyetleri aleyhinde yasa dışı gruplara/örgütlere yardım ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu. Üç duruşma yapılan mahkeme neticesinde bugün, davanın reddine karar verildi.

Kırım Haber Ajansına konuşan Kırım Gelişim Vakfı Genel Başkanı Ümit Şilit, yapılan şikayetler sonrası Kırım Gelişim Vakfına açılan kapatılma davası hakkındaki son gelişmeleri aktardı.

YASA DIŞI ÖRGÜTLERE YARDIM EDİYOR SUÇLAMASI

Kırım Gelişim Vakfı Genel Başkanı Şilit, yasa dışı gruplara ve örgütlere yardım edildiği iddiası ile açılan dava ile ilgili, şöyle konuştu:

“Yaklaşık bir sene önce işbirlikçiler tarafından Kırım Gelişim Vakfı hakkında T.C. Vakıflar Genel Müdürlüğüne vakfın faaliyetleri aleyhinde, yasa dışı gruplara/örgütlere yardım ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu. Türkiye’de en çok faaliyet gösteren Vakfın, faaliyetlerini yerine getirmediği yönünde iddianameler hazırlandı ve dava açıldı. Hazırlanan iddianameler 3. mahkemenin sonunda Vakfın mücadelesi sonucu lehine sonuçlandırıldı.”

Vakfın lehine karar verilen iddianamelerin sonucu, Vakfın avukatları tarafından bildirildi.

Bir kısım işbirlikçilerin şikayetleri sonrası Kırım Gelişim Vakfı hakkında açılan kapatılma davası reddedilerek, Vakıf…

Опубліковано Namık Kemal Bayar Четвер, 10 вересня 2020 р.
DAVA
işbirlikçiler
Kırım Gelişim Vakfı
Ümit Şilit
Bunlara da bakın: