Kırım Gelişim Vakfı Bursa Şubesi Başkanı Yaşayanlar'dan Kıyiv ziyareti

Diaspora
Mehmet Berk Yaltırık
13 Ekim 2019, 15:36
Mehmet Berk Yaltırık
13 Ekim 2019, 15:36

Kırım Gelişim Vakfı Bursa Şube Başkanı Haluk Yaşayanlar, Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’de (Kyiv) Savunma Sanayi Fuarını ve Kırım Evi’ni ziyaret etti.

Ziyaretiyle ilgili QHA (Kırım Haber Ajansı) muhabirine açıklamalarda bulunan Yaşayanlar, 10 Ekim 2019’da Kyiv’e geldiğini söyleyerek, 11 Ekim tarihinde ilk önce Savunma Sanayi Fuarını ziyaret ettiğini söyledi.


Fuarı gezerek kendi ürettikleri dikiş ipliğinin tanıtımı için orada bulunduğunu aktaran Yaşayanlar, “Oradaki firmaları ziyaret ederek, firmalarla görüşüp numune ve kartvizitlerimizi dağıttık. Bir tane satıcı firmayla çok ciddi şekilde görüşüp ipliklerimizi bayilik sistemiyle ona vermeyi kararlaştırarak oradan ayrıldık.” diye kaydetti.

KIRIM EVİ’NDE DUYGULANDIRAN BULUŞMA

Fuardan sonra 12 Ekim 2019’da Kırım Evi Kültür Merkezini ziyaret ettiğini söyleyen Yaşayanlar, “Onlar da bizi çok büyük hasretle bekliyordu. Geçen sene biz onları 23 Nisan’da Bursa’ya getirmiştik. Tekrar yeni projeler için görüşmek ümidiyle bizi her zaman davet ediyorlardı. 12 Ekim’de gitmek nasip oldu, onlarla görüştük. Aynı zamanda da orada İbrahim’in doğum gününe denk geldik. Onun doğum gününü kutladık ve ona çok büyük bir sürpriz yaptık. Haberi yoktu bizim geldiğimizden” ifadelerinde bulundu.

Kırım Evi’nde çok iyi görüşmeler gerçekleştirdiklerini belirten Yaşayanlar, kendilerine hazırladıkları özel programı izledikten sonra iyi dileklerle, temennilerle oradan ayrıldığını bildirdi.