Kırım Evi'nden Kırım'da çekilen fotoğraflar yarışması

Haberler
E. K.
01 Nisan 2021, 17:42
E. K.
01 Nisan 2021, 17:42

Kırım Evi Merkezi ve Ukrayna Ulusal Fotoğraf Sanatçıları Birliği, “Kırım Hikayeleri” uluslararası fotoğraf yarışması düzenliyor. Yarışmaya, herhangi bir zamanda Kırım’da çekilen fotoğraflar katılacak.

Ukrayna’nın ana kısmında faaliyet gösteren Kırım Evi Kültür Merkezi ve Ukrayna Ulusal Fotoğraf Sanatçıları Birliği, “Kırım Hikayeleri” adlı uluslararası çevrimiçi fotoğraf yarışması düzenliyor. Organizatörlerin bildirdiğine göre, yarışmaya, herhangi bir zaman Kırım’da çekilen fotoğraflar katılacak. Bir kişinin en fazla 3 fotoğraf gönderebileceği bildirilirken, her bir fotoğrafa, o fotoğrafla veya fotoğrafın çekildiği yerle bağlı hikayenin anlatılması gerektiği kaydedildi.

SONUÇLAR 30 NİSAN’DA AÇIKLANACAK

Mektupta fotoğraf sahibi kişinin adı, ikamet adresi, sosyal medya sayfasının bağlantısının yer alması gerektiği, fotoğrafların en az 500 kb boyutunda ve uzun kenarı 1900 piksel olmak üzere yüksek kalitede olması gerektiği bildirildi. Yarışma için fotoğraflar, crimeanhousekyiv@gmail.com adresine 25 Nisan 2021 tarihine kadar gönderilebilir. Yarışmanın sonuçları ve çevrimiçi fotoğraf sergisinin tanıtımı 30 Nisan 2021 tarihinde yapılacak.

Jüri üyeleri 1 kazananı ve Kırım Evi resmi internet sayfasındaki çevrimiçi sergide yer alacak 10 resim seçecek. Yarışmayı kazanana diploma, hatıra ödülü ve Ukrain dilinde Kırım Tatar eserleri hediye edilecek.