Kırım Derneğinden depremzedeler için toplanacak yardımlara ilişkin önemli çağrı

Diaspora
Ömer Kaya
27 Ocak 2020, 15:26
Ömer Kaya
27 Ocak 2020, 15:26

Kırım Derneği Genel Merkezi, Elazığ ve Malatya illerinde meydana gelen depremle ilgili yardım yapmak isteyen vatandaşların taleplerine ilişkin 27 Ocak 2020 tarihinde bir duyuru yayımladı.

Kırım Derneği Genel Merkezinden yayımlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“Elazığ ve Malatya’da meydana gelen deprem felaketi nedeniyle kamu yararına çalışan derneklerden sayılan Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezimize bölgeye yardım göndermek isteyen vatandaşlarımız tarafından talepte bulunulmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığının talimatı ile afet bölgesine yapılacak yardımların koordinasyonu için AFAD görevlendirilmiş olup, yasal olarak yardımların bir devlet kuruluşu olan AFAD’ın belirttiği yerlere ve hesaplara yapılması gerekmektedir.

“AFAD DIŞINDAKİ KİŞİ VE KURULUŞLARIN DUYURULARINA DİKKAT EDİLMESİ KONUSUNDA ÜYE VE DOSTLARIMIZI UYARIRIZ”

Kamu yararına çalışır dernekler statüsünde bulunan Genel Merkezimiz, ülkemiz yasaları ve kamu yararı gereği yardımlarınızın yerine ulaşabilmesi ve izlenebilir olmasını teminen yardım yapmak isteyen üye ve dostlarımızın bağlantıda yer alan AFAD duyurusunagöre işlem yapmasını önemle rica etmektedir.

Devletimizin bu hususta görevli kuruluşu AFAD dışındaki kişi ve kuruluşların duyurularına dikkat edilmesi konusunda üye ve dostlarımızı uyarır, bu vesile ile yardım yapmak isteyen üye ve dostlarımıza teşekkür ederiz.

Depremde hayatını kaybedenlere bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, zarar görenlere geçmiş olsun dileklerimizi iletir; depremin yaralarının devletimiz ve aziz milletimizin müşfik destekleri ile en kısa sürede kapanacağı inancıyla saygılar sunarız.”