Kırım Derneğinden Aksaray Valisi Ali Mantı'ya ziyaret

05 Aralık 2019, 19:17

Kırım Derneği Genel Merkezi ve Kırım Derneği Aksaray Şubesinden oluşan heyet, Aksaray Valisi Ali Mantı’yı ziyaret etti.

Kırım Derneği Genel Başkanı ve Dünya Kırım Tatar Kongresi Başkan Yardımcısı Mükremin Şahin, Kırım Derneği Aksaray Şube Başkanı Rıdvan Çağlayan ve Yönetim Kurulu üyeleri, Aksaray Valisi Ali Mantı’yı ziyaret ederek, görüş alışverişinde bulundu.

Kırım Derneği heyetinin Aksaray Valiliği ziyaretine, DQTK Denetleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Enver Aydoğan ve Kırım Derneği Alaca Temsilcisi Şükrü Bilgili de katılım gösterdi.

KIRIM DERNEĞİ GENEL MERKEZİNDEN AKSARAY BELEDİYE BAŞKANINA VE AKSARAY ŞUBESİNE ZİYARET

Kırım Derneği Genel Başkanı Mükremin Şahin beraberinde Kırım Derneği Aksaray Şube Başkanı Rıdvan Çağlayan ve yönetim kurulu üyeleri ile aynı gün, 5 Aralık 2019 tarihinde Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’i ziyaret etti.

Heyette Dünya Kırım Tatar Kongresi Denetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Enver Aydoğan, Kırım Derneği Aksaray Şube Sekreteri Kemal Yasav, Kırım Derneği Aksaray Şube Veznedarı Hüseyin Çağlayan, Kırım Derneği Çorum Alaca Temsilcisi Şükrü Bilgili de yer aldı.

Aksaray Şube Başkanı Rıdvan Çağlayan, Aksaray Belediye Başkanına; Kırım Tatarlarının kurduğu ve yoğun olarak yaşadığı Aksaray Hamidiye Mahallesi hakkındaki bilgiler verdi. Ayrıca Hamidiye Mahallesinin ihtiyaçlarına yönelik konulara değinerek ziyaretlerini beklediklerini söyledi.

Belediye Başkanı Evren Dinçer de Kırım Derneğinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yapılacak olan projelere, dernek çalışmalarına her türlü desteği vereceğini söyledi. Yakın zamanda Hamidiye Mahallesine ziyarette bulunacağını da kaydetti.

Ziyaret sonunda Kırım Derneği Aksaray şube binasında yapılan dernek toplantısında da kısa, orta ve uzun vadede yapılacak olan etkinlikler, Aksaray genelinde konferans, halk oyunları ve müzikal gösteri düzenlenmesi konuları görüşüldü.

Aksaray
Kırım Derneği
kırım derneği Aksaray şubesi
Bunlara da bakın: