Kırım Derneği Manavgat Şubesinden 2020 yılı faaliyet takvimi

26 Ocak 2020, 11:10

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Manavgat Şubesi, 2020 yılı için planlanan faaliyet ve etkinlik listesini belirledi. Kırım Tatar halk oyunu gösterileri ve 18 Mayıs 1944 Kırım Tatar Sürgünü ve Soykırımı anma programı gibi pek çok etkinliğe imza atacak.

Kırım Derneği Manavgat Şubesi Başkanı Diğdem Başak Başkır Çalışkan’ın bildirdiğine göre, 2020 yılında kesinleşen ve planlanan etkinlikler şu şekilde:

-14 Şubat 2020 dernek üyeleriyle birlikte beraber akşam yemeği etkinliği
-Şubat ayı sonunda üyelerle kahvaltı programı
-23 Şubat 2020 Numan Çelebi Cihan’ın vefat yıl dönümünde camide dua etkinliği
-Mart ayı içerisinde Kırım’ın işgali için Antalya Saat Kulesi meydanında protesto mitingi
-8 Mart Kadınlar gününde Atatürk Kültür Merkezi Konferans salonunda, kaynaşma ve birlik amaçlı kahveli pasta günü organizasyonu ve dernek üyelerine ve misafirlere Şefika Gaspıralı hakkında slayt gösterisi
-18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma programında protokol etkinliklerine katılım ve dernek çelengi sunumu
-21 Mart Nevruz etkinliklerine dernek olarak katılım gösterilecek
-Nisan ayı içerisinde sosyal sorumluluk projesi kapsamında dernekçe organize edilecek. Diş hekimi ile birlikte okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine okullarında ağız bakımı ve hijyeni hakkında bilgilendirme ve diş taraması yapılacak.
-18 Mayıs 1944 Kırım Tatar Sürgünü ve Soykırımının yıl dönümünde Akdeniz Üniversitesi Meslek Yüksekokulunda Kırım Tatar Sürgününün slaytlı olarak anlatımı ve arkasından Haytarma filmi gösterimi
-Mayıs ayı sonu ve Haziran ayı başında Bahara Merhaba kermesi
-26 Haziran Kırım Tatar Milli Bayrak Günü kutlaması

Öte yandan, Kırım Derneği Manavgat Şubesinin ayda bir perşembe günü gerçekleştirdiği dua etkinliklerinin devam edeceği ve resmi bayramlarda protokol davetlerine iştirak etmeyi sürdüreceği öğrenildi.

Kırım Derneği Manavgat Şubesi
Bunlara da bakın: