Kırım Derneği kurban bağışlarını Kırım ve Kıpçak'a ulaştırdı

16 Ağustos 2019, 10:54

Kırım Derneği Genel Merkezi, kurbanlarını vekalet yoluyla kestirmek isteyen üyelerinin kurban bağışlarını Kırım ve Kıpçak’a ulaştırdı.

Konuyla ilgili derneğin sitesinden yayımlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Her yıl olduğu gibi bu yıl da kurbanlarını vekalet yoluyla kestirmek isteyen Üyelerimizin kurban bağışları, Derneğimiz aracılığıyla Kırım ve Kıpçak’a ulaştırılmıştır.

Derneğimize vekaleti verilen ve dinimiz esaslarına uygun olarak kesilen 128 kurban bağışından 107 hisse Kırım içinde (Bahçesaray, Akmescit ve Kezlev’de) 20 hisse de Kıpçak’ta (Geniçesk-Cenişke’de) Kırım Tatar Millî Meclisi ve Dünya Kırım Tatar Kongresi üyeleri ile Derneğimizce yetkilendirilen arkadaşlarımızın nezaretinde gerçek ihtiyaç sahibi kardeşlerimize dağıtılmıştır. Kurban bağışında bulunan üyelerimizin isimleri aşağıda alfabetik sırayla listelenmiştir.

Kesilen kurbanların derileri ile kurban organizasyonu sonucu artan meblağ ise Geniçesk-Cenişke’de cami yanında yapılacak olan dershane ve kütüphane için kullanılacaktır. Ayrıca şartlı bağış yapan üyelerimizin bağışları da istekleri doğrultusunda kullanılmıştır. GSM telefon numaraları Derneğimizde mevcut olan bağışçıların cep telefonlarına da kurban kesimi ile ilgili bilgilendirme mesajı gönderilmiştir.

Kesilen kurbanları, yapılan duaları Allah’ın kabul etmesi dileği ile mübarek Kurban Bayramınızı bir kere daha kutlar, kurbanlarını paylaşarak bereketimizi arttıran ve kardeşlerimizi yalnız bırakmayan hayırseverlere teşekkür ederiz. Allah hayırlarınızı kabul etsin.”

Kırım
Kırım Derneği
Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği
kurban bayramı
Bunlara da bakın: