Kırım Derneği Kocaeli Şubesinde iftar ve dua

Diaspora
Mehmet Berk Yaltırık
11 Mayıs 2019, 18:26
Mehmet Berk Yaltırık
11 Mayıs 2019, 18:26

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Kocaeli Şubesinde geleneksel iftar yemeğinde, Kırım Tatarları bir araya geldi.

Gebze Kırım Türkleri Derneği Başkanı Şerife Orak, Yalova Kırım Türkleri Derneği Başkanı Ethem Sevin, Sakarya Kırım Türkleri Derneği Başkanı Vefa Coşkun ve derneklerin yönetim kurulu üyeleri iftara iştirak etti.

Dernek duyurusunda, “10 Mayıs 2019 Cuma günkü geleneksel iftarımız; üyelerimizden Nezih Toplu-Fatoş Güler Toplu çifti, Caner Toplu ve derneğimiz apakaylarının sponsorluğuyla gerçekleştirildi. Hayırlarını Allah kabul etsin. Yemeklerimizi hazırlayıp pişiren, sunan apakaylarımızın ellerine kollarına emeklerine sağlık, emeği geçenlerden Allah razı olsun. İftarımıza katılan Sakarya, Yalova, Gebze (Kırım Dernek Başkanlarımız ve yönetim kurulları, ADD (Atatürkçü Düşünce Derneği) Kocaeli Şube Başkanı Sefa Karahasan, Çenedağ Mahallesi Muhtarı Osman Koçyiğit, Türk Ocakları Kocaeli Şubesinden Taner Çetinkaya ile Mustafa Arha, soydaşlarımız ve misafirlerimizle buluştuk, birlik ve beraberliğimizi pekiştirdik.” ifadelerine yer verildi.

İftar vesilesiyle 18 Mayıs 1944 Kırım Tatar sürgünü ve soykırımının 75. yılına binaen sürgün yollarında ve sonrasında şehit düşen Kırım Tatarları için dua edildi. Ayrıca fitre, zekat ve fidye hayırlarını Kırım’a göndermek isteyenlerin, dernek aracılığıyla gönderebilecekleri duyurusu da yapıldı.