Kırım Derneği İstanbul Şubesi'nden İstanbul Beyazıt'ta Kırım'ın işgalinin 8'inci yılı protesto mitingi

Diaspora
Mehmet Berk Yaltırık
27 Şubat 2022, 17:48
Mehmet Berk Yaltırık
27 Şubat 2022, 17:48

Bugün İstanbul’da Kırım Derneği İstanbul Şubesi tarafından, Kırım’ın Rusya tarafından işgalinin 8’inci yılında protesto mitingi gerçekleştirildi.

Kırım’ın Rusya tarafından işgal edilmesinin 8’inci yılında, İstanbul’da Kırım Derneği İstanbul Şubesi tarafından protesto mitingi düzenlenerek basın açıklamaları okundu. Mitinge; Kırım Derneği Çatalca Şubesi, Sakarya Kırım Türkleri Derneği, İsmail Gaspıralı Kırım Eğitim ve Kültür Derneği başta olmak üzere çok sayıda Kırım Tatar sivil toplum kuruluşu, İstanbul’da yaşayan Ukraynalılar ile sivil toplum kuruluşları ve kayıtsız kalmayan vatandaşlar katıldı.

Beyazıt Meydanında bugün gerçekleştirilen protestoya, işgalci Rusya karşıtı pankartları ile Ukrayna, Türkiye ve Kırım Tatar bayraklarının taşındı, duyarlı vatandaşlar mitinge yoğun ilgi gösterdi.

Etkinliğin tamamını ve basın açıklamaları izlemek için, Kırım Derneği İstanbul Şubesi’nin Facebook sayfasından yayımlanan etkinlik kaydını seyredebilirsiniz.

PROTESTO MİTİNGİNDEN KARELER

(Fotoğraflar: Kırım Derneği İstanbul Şubesi’nden Ergun Sevimsoy ve Kırım Derneği Çatalca Şubesi Başkanı Erol Taylan’ın sosyal medya hesabı)