Kırım Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesinde bayrak değişimi

16 Şubat 2020, 23:53

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesinde, 15 Şubat 2020’de olağan genel kurul toplantısı gerçekleştirildi.

Kırım Derneği Genel Başkanı Mükremin Şahin’in de katıldığı toplantı yeter çoğunluğun sağlanması ile saat 16.00’da gerçekleşti. Şube Başkanı Turgut Güngez’in açılış konuşmasının akabinde Divan Heyeti oluşturuldu.

Kırım Derneği’nin aktardığına göre Oya Deniz Çongar Şahin’in Divan Başkanı olduğu heyette üye olarak Rabia Demiray ve Elif Kurtbörü İşbilir yer aldı. İstiklal Marşı’nın ve Kırım Tatar Milli Marşı’nın okunması sonrasında İstanbul Anadolu Yakası şubesini 2017-2020 yılına ait Faaliyet Raporu’nu Aybola Polat, 2017-2020 yılına ait Denetim Kurulu Raporu’nu ise Elvan Çağatay okudu.

KIRIM DERNEĞİ ANADOLU YAKASI ŞUBESİNİN YENİ YÖNETİCİLERİ

Raporların okunması ve oylamaya sunulmasının ardından yeni yönetim ile dernek organlarının belirlenmesi için seçim yapıldı. Tek listeyle gerçekleştirilen seçimde Kırım Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesinin yeni yöneticileri şöyle belirlendi:

Yönetim Kurulu Asil: Şebnem Sözen, Zekeriya Başarslan, Serpil Mafke, Aybala Polat, Kuddüs Kurtbörü, Rabia Demiray, Zafer Avraham İşcen

-Yönetim Kurulu Yedek: Turgut Güngez, Alper Yavuzeser, Mehmet Faik Ayturan, Cemil Bağış, Bülent Altay, Ufuk Aykol, Muharrem Kuleli

-Denetleme Kurulu Asil: Elvan Çağatay, Rüştü Yurdupak, Cemal Demiray

-Denetleme Kurulu Yedek: Sercan Dikici, Kürşat Altay, Saadet Töre

-Disiplin Kurulu Asil: Niyazi Elitok, Deniz Öztoprak, Zehra Füsun Noyanlı

-Disiplin Kurulu Yedek: Abdullah Yantır, Özlem Şengül, Göksel Nazik

Seçimin ardından Turgut Güngez’e hizmetleri için teşekkür edildi.

Genel Başkan Şahin yaptığı hayırlama konuşmasında kadınların çoğunlukta olduğu bir yönetimin seçilmesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti. Kadınlarına 103 yıl önce dünyanın medeni pek çok devletinden önce seçme ve seçilme hakkı veren bir toplumun Divan Heyeti’nin de kadınlar arasından belirlemiş olmasından son derece gurur duyduğunu belirten Şahin yeni seçilen isimlere başarılar dileyerek Kırım Derneği Genel Merkezi’nin ilerleyen aylarda yapmayı planladığı faaliyetler hakkında kısaca bilgi verdi.

KIRIM DERNEĞİ İSTANBUL ANADOLU YAKASI ŞUBESİ YENİ YÖNETİM KURULU

Derneğimiz İstanbul Anadolu Yakası Şubesi’nin yeni Yönetim Kurulu, Genel Kurul’un ardından yaptığı ilk toplantısı ile görev dağılımını aşağıdaki şöyle belirledi:

Başkan: Şebnem Sözen
Başkan Yardımcısı: Zekeriya Başarslan
Sekreter: Serpil Mafke
Veznedar: Rabia Demiray
Muhasip: Kuddüs Kurtbörü
Üye: Aybala Polat
Üye: Zafer Avraham İşcan

İstanbul
Kırım Derneği
Kırım Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesi
Kırım Tatarları
Bunlara da bakın: