Kırım Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesi, Türk Dünyası Sivil Toplum Buluşmasına katıldı

12 Ocak 2020, 20:18

Kırım Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenen “Türk Dünyası Sivil Toplum Buluşması”na katıldı. İstanbul’da faaliyette bulunan 200 Türk Dünyası Sivil Toplum Kuruluşunun yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşen “Türk Dünyası Sivil Toplum Buluşması”, 12 Ocak 2020’de Topkapı Türk Dünyası Kültür Mahallesinde yapıldı.

Türk Dünyası Sivil Toplum Buluşmasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Türk Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları ile bir araya gelmekten dolayı mutlu olduklarını ve İsmail Gaspıralı’nın “Dilde, fikirde, işte birlik” ilkesini benimsediklerini söyledi.

İstanbul’un sadece Türkiye’nin değil, aynı anda Türk Dünyasının da en büyük şehri olduğunu ifade eden İmamoğlu, “İstanbul, Türk Dünyasının buluşma noktasıdır, Türk Dünyası Kültür Mahallesi de bunun en önemli merkezlerinden birisidir.” dedi. İstanbul Büyükşehir belediye başkanlığı olarak Türk Dünyası ile ilişkileri daha da geliştireceklerini söyledi.

Türk Dünyası Sivil Toplum Buluşmasında Otağ Müzik Topluluğu Türk dünyasının farklı bölgelerine ait eserlerden müzik dinletisi icra ettiler.

İstanbul
Kırım Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesi
Kırım Tatarları
Türk Dünyası Sivil Toplum Buluşması
Bunlara da bakın: