Kırım Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesi Kaptan Amca'sını kaybetti

Diaspora
Aybala Polat
17 Kasım 2020, 19:00
Aybala Polat
17 Kasım 2020, 19:00

Kırım Türkleri Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesinin en yaşlı üyesi Remzi Kaptan Ayturan vefat etti. Dernek yönetim kurulu üyelerinden Mehmet Faik Ayturan ve Mihriban Ayturan’ın babası olan Remzi Kaptan Ayturan, Vatan Kırım çalışmalarına destek olan camianın kıymetli üyelerinden birisiydi. Bir süredir rahatsız olan ve hastanede yatan Ayturan’ın cenazesi 18 Kasım’da öğlen namazını takiben memleketi Samsun’da Bafra Asri Mezarlığına defnedilecek.

KIRIM DERNEĞİ İSTANBUL ANADOLU YAKASI ŞUBESİ “KAPTAN AMCA” İÇİN TAZİYE MESAJI YAYIMLADI

Kırım Tatar camiasının saygın ve sevilen bir ailesi olan Ayturan ailesinin acı gününde İstanbul Anadolu Yakası Şubesi tarafından bir taziye mesajı yayımladı:

“Camiamızın çok kıymetli büyüğü Remzi Kaptan Ayturan vefat etmiştir. Mehmet Faik Ayturan ve Mihriban Ayturan’ın sevgili babaları, Yağız Ayturan’ın dedesi hepimizin Kaptan Amcası… Herkesi sevgi ve içtenliği ile kucaklayan, Vatan Kırım çalışmalarına desteğini esirgemeyen ve bizleri yalnız bırakmayan Kaptan Amcamıza Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı, sabır diliyoruz… Cenazemiz Samsun Bafra’da toprağa verilecektir.”