Kırım Derneği Genel Merkezinin ''Güz Kermesi'' başladı

Diaspora
Ayyıldız Huri Kaptan
26 Eylül 2019, 16:18
Ayyıldız Huri Kaptan
26 Eylül 2019, 16:18

Kırım Derneği Genel Merkezi faaliyetlerini genişletmesi amacıyla 26-27-28-29 Eylül 2019 tarihleri arasında düzenlenen “Güz Kermesi” başladı.

Kırım Derneği Genel Merkezi bünyesinde kurulan eğitim, kültür ve sosyal yardım konusunda çalışmalar yapan ”Şefika Gaspıralı Kadın İnisiyatifi” tarafından organize edilen Güz Kermesi 4 gün sürecek.

Kermes hakkında bilgilendirme yapan Şefika Gaspıralı Kadın İnisiyatifinden Oya Deniz Çongar Şahin, bir ay içerisindeki faaliyet raporları izlenildiğinde bir hafta içinde 3-4 faaliyetin birden olabildiğini dolayısıyla ihtiyaçların da bu ölçüde arttığını kaydetti.


KERMESTE NELER VAR

Kermes ürünlerinin temini tamamen gönüllülerin katkılarından oluşuyor.Kermes kapsamında davetlileri el sanatlarından, müziğe, yemeklerden sürpriz hediyelere kadar birçok şey bekliyor.

ALTIN VE SÜRPRİZ ÖDÜLLÜ ÇEKİLİŞ

Kermeste, 4 adet çeyrek altın ve 50 adet sürpriz hediye verileceği bir çekiliş de bulunuyor.28 Eylül 2019’a kadar temin edilebilecek olan çekiliş biletlerinin kazananları üzerindeki numaralarla www.kirimdernegi.org.tr adresinden yayınlanacak.