Kırım'daki selde bir kişi hayatını kaybetti

Haberler
E. K.
18 Haziran 2021, 17:42
E. K.
18 Haziran 2021, 17:42

Kırım’da etkili olan şiddetli yağışlar nedeniyle Yalta ve Kerç bölgelerinin yanı sıra iki bölgede daha olağanüstü hal ilan edildi. Yalta’da şiddetli yağmur sonucu kentte yaşanan sel ve su baskınları nedeniyle bir kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Rus işgali altındaki Kırım’ın Yalta şehrinde etkili olan sağanak yağmur sonucu kentte yaşanan sel nedeniyle 8 kişi yaralandı ve bir kişi hayatını kaybetti. Kırım’ın işgal yönetimi, sel basan bölgelerden insanların tahliyesinin devam ettiğini bildirdi. Kırım’ın sözde Başkanı Sergey Aksyonov, sele kapılan 1995 doğumlu bir erkeğin hayatını kaybettiğini belirtti.

KEFE ŞEHRİ VE İSLÂM TEREK BÖLGESİNDE OHAL İLAN EDİLDİ

Dün geceden beri etkili olan sağanak yağmur sonucu Yalta’da sel ve su baskınları yaşandı. Ulaşımın durma noktasına geldiği kentte, doğalgaz, su ve elektrik kesintileri yaşanıyor. Aynı durum bir gün önce Kırım’ın Kerç bölgesinde yaşanmıştı. Yağan sağanak yağmur sonucu onlarca ev ve bir hastane su altında kaldı.

Kırım’ın sözde yönetimi Kerç ve Yalta’nın yanı sıra Kefe şehri ve İslâm Terek bölgesinde olağanüstü hal ilan edildiği belirtildi.