Kırım'da son bir günde 354 Kovid-19 vakası tespit edildi

Haberler
Anife Bilal
07 Aralık 2020, 16:18
Anife Bilal
07 Aralık 2020, 16:18

Rus işgali altındaki Kırım’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hızla yayılmaya devam ediyor. İşgalci yönetim yarımadada son bir günde 354 koronavirüs vakası tespit edildiğini açıkladı.

Kırım’ın işgalci yönetiminden bugün yapılan açıklamaya göre, yarımadada son 24 saatte 73’ü Akyar’da olmak üzere toplam 354 yeni koronavirüs vakası tespit edildi ve 9 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. 

MAVİ: Vaka Sayısı
YEŞİL: İyileşen Hasta Sayısı
KIRMIZI: Ölüm Sayısı

TOPLAM VAKA SAYISI 22 BİNE YAKLAŞTI

Öte yandan işgalcilerin açıkladığı istatistiklere göre, salgının başından bu yana Kırım’da toplamda 21 bin 951 Kovid-19 vakası tespit edildi ve 478 kişi koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

KIRIM’DAKİ GERÇEK VERİLER GİZLENİYOR!

Bilindiği gibi insan hakları savunucuları, Kırım’da işgalcilerin açıkladığı koronavirüs vaka sayısının gerçeği yansıtmadığı, gerçek vaka sayısının, resmi verilerin çok üzerinde olduğunu ifade ediyor.

İLAÇ YETERSİZLİĞİ YAŞANIYOR

Öte yandan sivil toplum aktivistleri, sosyal medyada yaptıkları açıklamalarda, koronavirüse yakalanan kişilerin sayısının her geçen gün arttığını, Kırım’daki tüm hastanelerin dolu olduğu ve hastalar için ilaç eksikliğinin yaşandığını duyurdu. Aktivistler ayrıca işgalcilerin Kovid-19 nedeniyle vefat edenlerin gerçek sayısını gizlediğine dikkat çekiyor.