Kırım'da Kovid-19'dan vefat edenlerin sayısı bini geçti

Haberler
E. K.
20 Ocak 2021, 15:28
E. K.
20 Ocak 2021, 15:28

Rus işgali altında bulunan Kırım’da salgının başından bu yana koronavirüse yakalananların sayısı 38 bin 816’ya ulaştı ve bin 6 kişi koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Öte yandan insan hakları savunucuları, işgal altındaki yarımadada vaka ve vefat sayısının gizlendiğini ve rakamların çok daha fazla olduğunu ifade etti.

Kırım’ın işgalci yönetiminden bugün yapılan açıklamaya göre, yarımadada son bir günde 95’i Akyar’da (Sivastopol) olmak üzere toplamda 346 yeni koronavirüs vakası tespit edildi ve 6’sı Akyar’da olmak üzere toplamda 15 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

TOPLAM VAKA SAYISI 38 BİN 816’YA ULAŞTI

Öte yandan işgalcilerin açıkladığı istatistiklere göre, salgının başından bu yana Kırım’da toplamda 38 bin 816 Kovid-19 vakası tespit edildi. Salgının başından bu yana bin 6 kişinin koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği bildirildi.

KIRIM’DAKİ GERÇEK VERİLER GİZLENİYOR!

Hatırlanacağı üzere insan hakları savunucuları, Kırım’da işgalcilerin açıkladığı koronavirüs vaka sayısının gerçeği yansıtmadığını ve gerçek vaka sayısının resmi verilerin çok üzerinde olduğunu ifade ediyor.

İLAÇ YETERSİZLİĞİ YAŞANIYOR

Ayrıca sivil toplum aktivistleri, sosyal medyada yaptıkları açıklamalarda, koronavirüse yakalanan kişilerin sayısının her geçen gün arttığını, Kırım’daki tüm hastanelerin dolu olduğu ve hastalar için ilaç eksikliğinin yaşandığını duyurdu. Aktivistler ayrıca işgalcilerin Kovid-19 nedeniyle vefat edenlerin gerçek sayısını gizlediğine dikkat çekiyor.