Kırım'da koronavirüs yayılmaya devam ediyor: Bir günde 250'yi aşkın yeni vaka!

21 Ekim 2020, 15:40

Rus işgali altında bulunan Kırım Özerk Cumhuriyeti ve Akyar (Sivastopol) şehrinde son bir günde 256 yeni tip koronavirüs vakasının tespit edildiği ifade edildi.

İşgalci Rus yönetimi tarafından 21 Ekim 2020’de yapılan açıklamaya göre, Rusya’nın Kırım’ı işgal ettikten sonra iki ayrı birim olarak topraklarına dahil ettiğini açıkladığı Kırım Özerk Cumhuriyeti ve Akyar (Sivastopol) şehrinde son bir günde 256 yeni Kovid-19 vakası tespit edildi, 2 kişi hayatını kaybetti.

KIRIM’DA KORONAVİRÜS SALGINI

İşgal altındaki Kırım Özerk Cumhuriyeti’nde tedavisine devam edilen 56 Kovid-19 hastasının durumunun ağır ve çok ağır olduğu aktarılırken, bugüne kadar toplam 7 bin 210 koronavirüs vakasının tespit edildiği bildirildi.

Kovid-19 insidans oranlarının Akmescit (Simferopol) ve Bahçesaray bölgesinde istikrarlı bir şekilde yüksek kalmaya devam ettiği, söz konusu bu bölgelerde bir haftada 100’er yeni vakanın tespit edildiği kaydedildi.

AKYAR’DA 53 YENİ VAKA

Akyar’da ise 53 yeni vakanın tespit edildiği belirtilirken, 2 kişinin de koronavirüsten dolayı vefat ettiği aktarıldı. Akyar’da salgının başından bu yana bin 743 koronavirüs vakasının tespit edildiği, bin 148 hastanın iyileştiği ve 53 kişinin vefat ettiği bildirildi.

KIRIM’DAKİ GERÇEK VERİLER GİZLENİYOR!

İnsan hakları savunucuları, Kırım’da işgalcilerin açıkladığı koronavirüs vaka sayısının gerçeği yansıtmadığı, gerçek vaka sayısının, resmi verilerin çok üzerinde olduğunu ifade ediyor.

Kırım'da koronavirüs salgını
kovid-19
Bunlara da bakın: