Kırım'da koronavirüs vakaları artmaya devam ediyor!

Haberler
E. K.
11 Ocak 2021, 13:11
E. K.
11 Ocak 2021, 13:11

Rus işgali altındaki Kırım’ın işgalci yönetimi, Kırım’da son 24 saat içinde 297 yeni koronavirüs vakasının tespit edildiğini, 10 kişinin de Kovid-19 nedeniyle vefat ettiğini duyurdu.

Kırım’ın işgalci yönetiminden bugün yapılan açıklamaya göre, yarımadada son bir günde 95’i Akyar’da (Sivastopol) olmak üzere toplam 297 yeni koronavirüs vakası tespit edildi ve 4’ü Akyar’da olmak üzere toplam 10 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

TOPLAM VAKA SAYISI 35 BİNİ GEÇTİ

Öte yandan işgalcilerin açıkladığı istatistiklere göre, salgının başından bu yana Kırım’da toplamda 35 bin 536 Kovid-19 vakası tespit edildi. Salgının başından bu yana 884 kişinin koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği bildirildi.

KIRIM’DAKİ GERÇEK VERİLER GİZLENİYOR!

Bilindiği gibi insan hakları savunucuları, Kırım’da işgalcilerin açıkladığı koronavirüs vaka sayısının gerçeği yansıtmadığı, gerçek vaka sayısının, resmi verilerin çok üzerinde olduğunu ifade ediyor.

İLAÇ YETERSİZLİĞİ YAŞANIYOR

Ayrıca sivil toplum aktivistleri, sosyal medyada yaptıkları açıklamalarda, koronavirüse yakalanan kişilerin sayısının her geçen gün arttığını, Kırım’daki tüm hastanelerin dolu olduğu ve hastalar için ilaç eksikliğinin yaşandığını duyurdu. Aktivistler ayrıca işgalcilerin Kovid-19 nedeniyle vefat edenlerin gerçek sayısını gizlediğine dikkat çekiyor.