Kırım'da koronavirüs salgını: Vakalar artıyor işgalci yönetim önlem almıyor

Haberler
Zera Kırımlı
12 Ekim 2020, 13:23
Zera Kırımlı
12 Ekim 2020, 13:23

Rusya tarafından işgal edilen Kırım’da 11 Ekim 2020 tarihinde 182 yeni tip koronavirüs vakasının tespit edildiği bildirildi.

İşgalci yönetim, Kırım’da son bir günde 182 koronavirüs vakasının görüldüğünü ve 2 kişinin de virüs kaynaklı yaşamını yitirdiğini duyurdu.

TOPLAMDA 7 BİN 365 KORONAVİRÜS VAKASI

Kırım’ın işgalci yönetiminin açıkladığı verilere göre, salgının başından bu yana yarımadada toplamda 7 bin 365 Kovid-19 vakası tespit edildi, 128 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti ve 4 bin 352 kişi iyileşti.

KORONAVİRÜS DURUMU KÖTÜLEŞİYOR

Koronavirüs salgınının hızla yayıldığı Kırım’ın sakinleri, sözde Başkan Sergey Aksyonov’dan yarımadadaki hastaneleri düzene sokmasını, tomografi ve MR (emar) cihazlarıyla donatılmasını ve koronavirüs önlemlerini yürürlüğe koymasını talep ediyor. Bilindiği gibi, daha önce Kırım’da sadece özel hastanelerde çekilen akciğer tomografisi için alınan ücretlerin 3 bin 500 rubleden 5 bine kadar arttığı ayrıca tomografi çekilmek için birkaç hafta beklemek gerektiği ifade edilmişti.  

İŞGALCİ YÖNETİM TEHLİKEYİ GÖZ ARDI EDİYOR

İşgalci yönetimin verilerine göre Kırım’da koronavirüs nedeniyle her gün en az 2-3 kişi vefat ediyor. Buna rağmen yarımadada Kovid-19 önlemleri uygulanmıyor. Anaokulları ve normal okullar, eğlence mekanları normal düzende çalışmaya devam ediyor.

KIRIM’DAKİ GERÇEK VERİLER GİZLENİYOR!

İnsan hakları savunucuları, Kırım’da işgalcilerin açıkladığı koronavirüs vaka sayısının gerçeği yansıtmadığı, gerçek vaka sayısının, resmi verilerin çok üzerinde olduğunu ifade ediyor.