Kırım'da koronavirüs salgını: Son bir günde 9 vefat!

Haberler
Anife Bilal
27 Kasım 2020, 19:54
Anife Bilal
27 Kasım 2020, 19:54

Rus işgali altındaki Kırım’ın işgalci yönetimi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına dair son verileri açıkladı. Buna göre, yarımadada son bir günde 289 yeni koronavirüs vakası tespit edildi. 

Kırım’ın Kremlin kontrolündeki sözde yönetiminden bu sabah yapılan açıklamaya göre, yarımadada son 24 saatte 289 yeni Kovid-19 vakası tespit edildi ve 9 kişi hayatını kaybetti.

Grafikteki mavi çizgi vaka sayısını, yeşil iyileşen hasta sayısını, kırmızı ise vefat sayısını gösteriyor

TOPLAM VAKA SAYISI 20 BİNE YAKLAŞIYOR

Öte yandan işgalcilerin açıkladığı istatistiklere göre salgının başından bu yana Kırım’da toplamda 18 bin 855 Kovid-19 vakası tespit edildi. 14 bin 213 hasta iyileşirken, 385 kişi koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

KIRIM’DAKİ GERÇEK VERİLER GİZLENİYOR!

Bilindiği gibi insan hakları savunucuları, Kırım’da işgalcilerin açıkladığı koronavirüs vaka sayısının gerçeği yansıtmadığı, gerçek vaka sayısının, resmi verilerin çok üzerinde olduğunu ifade ediyor.

İLAÇ YETERSİZLİĞİ YAŞANIYOR

Öte yandan sivil aktivistler, sosyal medyada yaptıkları açıklamalarda, koronavirüse yakalanan kişilerin sayısının her geçen gün arttığını, Kırım’daki tüm hastanelerin dolu olduğu ve hastalar için ilaç eksikliğinin yaşandığı duyurdu. 

Aktivistler ayrıca işgalcilerin Kovid-19 nedeniyle vefat edenlerin gerçek sayısını izlediğine dikkat çekiyor.