Kırım'da korkunç trafik kazası: 3 Kırım Tatarı hayatını kaybetti

Güncel
Anife Bilal
06 Ekim 2019, 13:38
Anife Bilal
06 Ekim 2019, 13:38

Rus işgali altındaki Kırım’da meydana gelen bir trafik kazasında üç Kırım Tatarı hayatını kaybetti biri yaralandı.

İşgalcilerin yarımadada inşa ettiği ve sık sık yaşanan trafik kazaları dolayısıyla “ölüm yolu” diye adlandırıan Tavrida karayolunda 1 Ekim 2019 tarihinde iki araç birbiriyle çarpıştı. Araçlardan birinde bir Kırım Tatar çocuk dergisinin internet sayfasını oluşturmasında yardımcı olan Amet Salidinov, babası, halası ve bir akrabaları daha bulunuyordu.

Amet Salidinov’un halasının Özbekistan’dan akrabalarını ziyaret etmek için Kırım’a geldiği belirtildi. Dört kişinin Özbekistan’a geri dönmeyi planlayan halalarını Krasnodar’daki havalimanına götürmek için yola çıktığı ve yolculuk sırasında trafik kazası geçirdikleri ifade edildi.

Kazada Amet Saledinov’un babası, halası ve akrabası hayatını kaybetti. Amet Saledinov ise ağır yaralandı.

SALEDİNOV’A TEDAVİ İÇİN YARDIM GEREKİYOR

Şu an Saledinov’un ağır durumunda Kırım’ın İslam Terek (Kirovskoye) hastanesinde bulunduğu kendine geldikten sonra ameliyat için Akmescit’teki hastaneye sevk edileceği belirtildi.

Kırım Tatar aktivist Ediye Muslimova ailenin tedavi için maddi desteğe ihtiyaç duyduğunu belirtirken kazada yaralanan Amet Saledinov’un banka bilgilerini paylaşarak, “Cemaat, bu Aile yardıma muhtaç.” diye kaydetti.

Enver Salidinov:

RNKB Bank kart numarası 2200020207477623

GENBANK 220070102904221

Амет Салидинов помогал в создании сайта журнала Арманчыкъ. Пек яхшы огълан! Спокойный, очень порядочный, умный – на…

Опубліковано Ediye Muslimova Субота, 5 жовтня 2019 р.