Kırım Ailesi'nden yılbaşı etkinliği

Haberler
Anife Bilal
26 Aralık 2019, 17:13
Anife Bilal
26 Aralık 2019, 17:13

Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’de faaliyet gösteren Kırım Ailesi Kültür Merkezi yılbaşı etkinliği düzenledi.

Etkinliğe; Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Başkan Yardımcısı, Ukrayna milletvekili Ahtem Çiygöz,
Türkiye’nin Kıyiv Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere, Ukrayna Gençlik ve Spor Bakanı Danışmanı, KTMM üyesi Gayana Yüksel, Kırım Tatar çocukları ve onların aileleri katılım gösterdi.

KIRIM AİLESİNDEN YENİ YIL ETKİNLİĞİ

Etkinlik çerçevesinde çocuklar, Kırım Tatar şiirlerini ve Kırım Tatar şarkılarını söyledi. Çocuklar, Kırım Tatar halk oyunlarındaki hünerlerini sergiledi.

Facebook üzerinden açıklama yapan Ukrayna Gençlik ve Spor Bakanı Danışmanı, KTMM üyesi Gayana Yüksel, “Ulusal bayramlar, önemli günler ve tarihi olayların kutlanması, Kırım Ailesi Kültür Merkezinde her zaman çok farklı güzellikte yapılıyor. Çok enerjik, duygusal ve benzersiz. Herkes birlikte; çocuklar, anne babalar, öğretmenler. Bu akşam da, 2020 yılının kutlamaları güzel bir şekilde gerçekleşti.” diye bildirdi.

Gayana Yüksel, etkinliğin KTMM ve TURKSİD’in (Türkiye Ukrayna Romanya Kırım Sanayici İş İnsanları Derneği ) desteğiyle düzenlendiğini bildirdi.

“2020’NİN KIRIM TATAR KARDEŞLERİMİZE SAĞLIK, HUZUR VE MUTLULUK GETİRMESİNİ DİLİYORUZ”

Öte yandan, Türkiye’nin Kıyiv Büyükelçiliğinden yapılan açıklamada, “Kırım Ailesinin düzenlediği yeni yıl etkinliğine katıldık. Geleceğin yıldız adaylarını izledik, mutlu olduk, gurur duyduk. 2020’nin Kırım Tatar kardeşlerimize sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyoruz!” ifadelerine yer verildi.