Kırım Ailesi’nden Emine Erdoğan’a Ramazan Bayramı mesajı

Güncel
Anife Bilal
04 Mayıs 2022, 13:45
Anife Bilal
04 Mayıs 2022, 13:45

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırıları sebebiyle Türkiye’ye tahliye olan Kırım Ailesi Kültür Merkezi çocukları, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın Ramazan Bayramı’nı kutladı. Kırım Tatar çocuklar, bu zor dönemde kendilerine destek veren Türkiye halkına ve özellikle Emine Erdoğan’a teşekkür etti.

Rusya’nın başlattığı geniş çaplı işgal saldırısı nedeniyle Ukrayna’dan tahliye edilen Kırım Ailesi Kültür Merkezi çocukları başta Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ve tüm Türkiye’nin Ramazan Bayramını kutladı.

Kırım Haber Ajansına konuşan Kırım Ailesi Kültür Merkezinin kurucusu Anife Kurtseitova, Emine Erdoğan’ın desteğiyle Kırım Ailesi Kültür Merkezi ailelerinin bir yerde yerleşme olanağının sağlandığını bildirdi. Yaklaşık 100 kişinin aynı yurda yerleştirildiğini anlatan Kurtseitova, “Merkezimiz şu an sığınmacı olarak Türkiye’de bulunuyor. Buraya geldiğimiz ilk günden beri Türkiye Cumhurbaşkanlığı bizimle iletişime geçti ve durumumuzla ilgilendi. Mümkün olursa ailelerimizin toplu olarak bir yerde yerleştirilmesi konusunda yardım istedim. Emine Erdoğan’ın desteğiyle şu an kadın ve çocuklar olmak üzere yaklaşık 100 kişi bir yurtta kalıyoruz. Çocuklar Kıyiv’de aldığı derslere devam ediyor ayrıca yakınımızda bulunan kültür merkezinde eğitim almaya başladılar. Şarkı söylüyor, farklı müzik aletleri öğreniyorlar, Türkçe öğreniyorlar. 10 gün önce Emine Erdoğan’ın verdiği iftar organizasyonuna katılmıştık. Ramazan Bayramı nedeniyle çocuklarımız kaydettikleri videoda Emine Erdoğan’ın bayramını kutladı ve merkezimize verdiği destek için teşekkür etti.” dedi.

KIRIM AİLESİ’NDEN EMİNE ERDOĞAN’A RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

KIRIM TATAR ÇOCUKLARDAN TÜRK HALKINA VE EMİNE ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR

Savaş başlamadan iki hafta önce Emine Erdoğan’ın Kıyiv’e yaptığı ziyaret sırasında Kırım Ailesi Kültür Merkezi’ni ziyaret ettiğini hatırlatan Kurtseitova, “Bizim için bu destek çok önemli. Burada hiç yabancılık çekmediğimiz için Türkiye, Türk halkına ve özellikle Emine Erdoğan’a minnettarız. Ukrayna’ya dönme fırsatımız olur olmaz, bunu yapacağız ve sonsuza dek en zor zamanlarda bize destek verenleri hatırlayacağız” ifadelerini kullandı.