Kırgızistanlı kadından Ukrayna'ya anlamlı mali yardım

Güncel
Manas
06 Mart 2022, 05:28
Manas
06 Mart 2022, 05:28

Kırgızistan vatandaşı bir kadın Ukraynalılara yardım etmek için birkaç yüz dolar teslim etti. İşgalci Rus birliklerinin Ukrayna’ya saldırması sonucunda onlarca Ukraynalı vatandaşların hayatını kaybettiğini dile getiren Kırgız kadını, “Ruslar tarafından acımasızca saldıran Ukraynalı insanların halin kelimeyle anlatamam.” dedi.

Kırgızistan vatandaşı bir kadın, 5 Mart 2022 tarihinde Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te, Ukrayna’daki yaralı ve gıda ulaşılmayan insanlara yardım etmek amacıyla kendi cebinden birkaç dolar göndermek için yardım kutusunun başına geldi. Kırgız medyası 24.kg’nin aktardığına göre Kırgızlar tarafından kurulan kutuya vatandaşlar mali yardım etmeye devam ediyor. Habere göre yardım kutusuna gelen Kırgız vatandaşı kadın, adınız nedir sorusuna “Kırgız” diye cevap verdi.

YARDIMSEVER KADIN: UKRAYNA’YA BARIŞ, KIRIM’A ÖZGÜRLÜK

Ukrayna’daki olan bitenlere kayıtsız kalmadığını dile getiren Kırgız kadını, yardım kutusu görevlisine, “Ukrayna barış, Kırım’a özgürlük dilerim. Bunun için geldim.” ifadesinİ kullandı. Ayrıca Kırgız kadını, “Ukrayna’daki ailelerden birinin yakın zamanda bir bebeği olduğunu Facebook’ta gördüm, bodrum katta yaşıyorlar, yiyecek bir şey yok, kelimelerle anlatılamaz.  Siyasetin dışındayım, sadece insanların nasıl acı çektiğini görüyorum.” dedi.