Kırgızistan iş adamları Karaman'da

22 Ocak 2020, 17:32

Kırgızistan iş adamları iş ziyareti için Karaman’a gelerek 2. Kırgız-Türk İş Geliştirme Forumu’na katıldı.

Kırgızistan ve Türkiye arasındaki ticari işbirliklerinin daha da artırılması amacıyla 20 Ocak 2020 Pazartesi günü 2. Kırgız-Türk İş Geliştirme Forumu gerçekleştirildi.

Kırgız-Türk İş Geliştirme Forumu açılış programına, Kırgızistan’ın Ankara Büyükelçisi Kubanıçbek Ömüraliyev, Kırgızistan Cumhuriyeti Milletvekili Bütçe Finans Komisyonu Başkanı Emil Toktoşev, Kırgızistan Çüy Bölge Valisi Altınbek Namazaliyev, Kırgızistan Serbest Bölgeler Genel Müdür Yardımcısı Miradil Bakasev, Karaman Valisi Fahri Meral, Karaman Milletvekilleri Dr. Recep Şeker, Av. Selam Oğuzhan Eser, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül ve Kırgızistan’ın iş insanlarından oluşan heyet ile Karamanlı sanayi ve iş insanları katıldı.

KARAMAN İLE ÇÜY BÖLGESİ ARASINDA “İYİ NİYET PROTOKOLÜ” İMZALANDI

Forumun ilk günkü programında, Vali Fahri Meral ve Çüy Bölge Valisi Altınbek Namazaliyev arasında imzalanan “İyi Niyet Protokolü” ile Karaman Valiliği ve Çüy Bölge Valiliğinin “Kardeş Şehir” uygulamasının ilk adımları atıldı. İmza töreninin ardından konuşan Vali Fahri Meral, Kırgızistan’ın Çüy Bölgesi ile Karaman arasında “Kardeş Şehir” uygulamasının başlatılması amacıyla imzalanan ön protokolün her iki taraf içinde hayırlı olması temennisinde bulundu.

İmza töreninin ardından iki ülke iş insanları arasında iki gün sürecek olan ikili görüşmeler başladı.

Bunlara da bakın: