Kırgızistan'ın Oş kentinde büyük turizm fuarı

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
19 Ağustos 2019, 17:50
Ayyıldız Huri Kaptan
19 Ağustos 2019, 17:50

Kırgızistan’ın güney başkenti Oş’taki Alımbek Datka Kültür Merkezi’nde, Kırgız folklorunun yer aldığı geniş çaplı bir fuar düzenlendi.

Kırgızistan’ın güney başkenti Oş’taki Alımbek Datka Kültür Merkezi’nde, Kırgızistan Halkları Asamblesinin Oş şubesi temsilcileri, turizm endüstrisi temsilcileri, tarımsal üreticiler ve kentin girişimcileri, halk gelenekleri ve el sanatlarının bir gösterimi olan Kırgız folklorunun yer aldığı geniş çaplı bir fuar düzenlendi.


FESTİVAL BÖLGELERE AYRILDI

Festival merkezi, yemek bölgesi, sergiler, usta sınıfları, gelenekler ve görenekler bölgesi, “2019 Oş Türk Dünyası Kültür Merkezi” uluslararası programı için Oş’u ziyaret eden Türk dili konuşan ülkelerin sanatçıları tarafından çocuk çizimleri ve resimleri sergisi olmak üzere bölgelere ayrıldı.

OŞ ŞEHRİ TÜM TÜRK DÜNYASINCA TANINDI

Oş Belediye Başkanı Taalaybek Sarıbaşov, Oş Fest 2019 2. Turizm Festivalinde konuşma yaptı.Belediye başkanı Sarıbaşov yaptığı konuşmada, Oş şehrinin bu yıl düzenlenen “Oş, Türk Dünyası Kültür Merkezi” programı kapsamında tüm Türk dünyasında tanıtıldığını vurguladı.

FUARDA YER ALAN ETKİNLİKLER

Fuar çerçevesi kapsamında Oş ulusal tiyatrosu oyuncuları, genç dans takımları ve sanatçıların katılımıyla konser gerçekleştirildi.
Ayrıca, festivalde genç ve yetenekli tasarımcıların defilesi düzenlendi.