Kırgızistan ile Muğla Dalaman arasında direkt uçuşlar başladı

Ekonomi
Ömer Kaya
05 Haziran 2022, 15:27
Ömer Kaya
05 Haziran 2022, 15:27

Kırgızistan’dan Dalaman’a karşılıklı direkt uçuşların başladığı kaydedildi. Bu kapsamda, ilk uçuşların başladığı aktarılırken; uçuş sayısının gelecek günlerde artacağı kaydedildi.

Kırgızistan ile Muğla Dalaman arasında direkt uçuşlar başladı. Konuyla ilgili, basına demeç veren YDA Dalaman Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç, Kırgızistan’ın Bişkek ve Oş şehirlerinden ilk uçuşları başlattıklarını haftada 2 olan uçuş sayısının gelecek günlerde 4’e çıkacağını söyledi. Güvenç , “İlk uçakta doluluk oranının yüzde 100 olması, yeni seferlerin konulması açısından cesaret verici.” dedi.

ÖZBEKİSTAN VE TACİKİSTAN SEFERLERİ BAŞLAYACAK

Muğla Dalaman’a turistik seferlerin gelecek dönemde artacağı kaydedildi. Türkiye’nin bölgedeki ülkelerden sorumlu Turizm Müşavirliği ve Tanıtma Genel Müdürlüğü ile Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansının desteklerinin büyük olduğunu vurgulayan Güvenç, “Ekim sonuna kadar uzunca bir sezon planladığımız bu turizm rotasının, ata yurdu ile aramızda hava köprüsü oluşturacağına, sağlık turizmi dahil her türlü uçuş trafiğini her bakımdan geliştireceğine inancım tam.” diye konuştu. Öte yandan, gelen dönemde Özbekistan ve Tacikistan uçuşlarının başlayacağı öğrenildi.