Kırgızistan'da milletvekilleri tutuklu eski Cumhurbaşkanı Atambayev'i ziyaret etti

05 Kasım 2019, 17:37

Kırgızistan’da üç kadın milletvekili Asel Koduranova, İrina Karamuşkina ve Alfiya Samigullina, tutuklu eski Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev’i ziyaret etti.

Devlet Milli Güvenlik Komitesi gözaltı merkezinde tutuklu olarak bulunan Atambayev’i ziyaret eden milletvekillerinden İrina Karamuşkina, ziyaret ile ilgili sosyal medyada bir paylaşımda bulundu.

Paylaşıma göre eski Cumhurbaşkanı kendisini kitap okumaya vermiş durumda ve özellikle klasik eserleri okuyor. Karamuşkina, “O, spor salonuna gidiyor ve nihayet 63 yaşındaki bir kişinin iyi bir sağlığa sahip olması gerektiğini düşünmeye başladı” ifadelerini kullandı. Karamuşkina, Atambayev’in kendisi ile birlikte yargılanan kişilerin her suçunu üzerine almaya ve hapis cezasını yatmaya hazır olduğunu belirtti. Karamuşkina “Atambayev, eğer suçu kanıtlanırsa bunu kabul etmeye hazır ancak diğer kişilerin serbest kalmasını istiyor. Ayrıca o Ceenbekovları affetmeye de hazır” dedi.

Karamuşkina erkek milletvekillerinin ziyaret etmekten çekindiklerini belirterek bu nedenle sadece kadın milletvekillerinin ziyarete katıldığını ifade etti.

Almazbek Atambayev
Kırgızistan