Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, Türk Konseyi Sekizinci Zirvesi için Türkiye’ye geliyor. Cumhurbaşkanlığı Dış Politika Departmanı Başkanı Ceenbek Kulubayev, Caparov’un zirveye katılmak üzere İstanbul’a geleceğini duyurdu.

Güncel
Ömer Kaya
10 Kasım 2021, 18:25
Ömer Kaya
10 Kasım 2021, 18:25

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, 11-12 Kasım 2021 tarihlerinde gerçekleşecek olan Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Konseyi) VIII. Zirvesi’ne katılmak üzere Türkiye’ye geliyor. 

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, Türk Konseyi’nin Sekizinci Zirvesi için İstanbul’a geliyor. Kırgızistan Cumhurbaşkanlığı Dış Politika Departmanı Başkanı Ceenbek Kulubayev, Caparov’un zirveye katılmak üzere İstanbul’a geleceğini duyurdu.

TÜRK DİLİ KONUŞAN ÜLKELER İŞBİRLİĞİ KONSEYİ’NİN ADININ DEĞİŞMESİ BEKLENİYOR

Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Konseyi) VIII. Zirvesi kapsamında Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi’nin adını “Türk Dili Konuşan Ülkeler Örgütü” olarak değiştirme kararının imzalanması bekleniyor. “Türk Dünyasının Geleceği/2040” stratejik belgesi ve örgütün faaliyetlerine ilişkin diğer belgeler kabul edilecek. Ayrıca, “2040’a kadar Türk Dünyasının Geleceği” konulu kararın imzalanması da planlanıyor.

KIRGIZ CUMHURBAŞKANI, TÜRK KONSEY ZİRVESİ KAPSAMINDA TÜRKİYE’DE İKİLİ GÖRÜŞMELER GERÇEKLEŞTİRECEK

Cumhurbaşkanı Caparov’un katılacağı Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Konseyi) Zirvesi’nde Türkiye, Azerbaycan, Özbekistan ve Macaristan liderleriyle bir araya gelmesi bekleniyor.