Kırgız Vekil ve Oğulları İstanbul Boğazında yarıştılar

25 Ağustos 2020, 01:09

Kırgızistan Milletvekili Baktıbek Turusbekov, oğulları Emilbek Turusbekov ve Daniyar Turusbekov ile birlikte 23 Ağustos 2020 tarihinde 32’ncisi düzenlenen Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışması’na katıldı.

Kırgız siyasetçi Baktıbek Turusbekov, İstanbul Boğaz Köprüsü’nde oğulları ile beraber, 32. Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışması’nda boy gösterdi. Turusbekov 1 saat 10 dakika, Emilbek Turusbekov 1 saat 2 dakika, Daniyar Turusbekov ise 1 saat 12 dakikada yarışı bitirdiler. Yarışmanın erkekler kategorisi birincisi Mustafa Serenay ise  46 dakika 1 saniyede yarışı tamamladı.


Baktıbek Turusbekov

KIRGIZ VEKİL OĞULLARI İLE BİRLİKTE KIRGIZİSTAN’I TEMSİL ETTİ

Baktıbek Turusbekov yarışmadan sonra sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Bugün oğullarımla Asya’dan Avrupa’ya yüzdüm. Bu yıl 32. Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarış’ında sadece üçümüz Kırgızistan’ı temsil ettik. Bu, birlikte fethettiğimiz ikinci zirvedir.”

BOĞAZİÇİ KITALARARASI YÜZME YARIŞMASI

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından düzenlenen 32. Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışına yarışına 1765 sporcu katıldı. Kadınlarda Hilal Zeynep Saraç, erkeklerde ise Mustafa Serenay kazanana yüzücüler oldular. Kanlıca İskelesi’nden yüzmeye başlayan sporcular, 6,5 kilometre yüzerek Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı’nda yarışı tamamladılar. Türkiye’nin ve İstanbul’un tanıtımına önemli katkısı olan yarış koronavirüs tedbirleri uyarınca uluslararası sağlık kuruluşlarının denetiminde ve seyircisiz olarak yapıldı.

32. Kıtalararası Yüzme Yarışı
İstanbul Boğazı Yüzme Yarışı
Kırgızistan
Bunlara da bakın: