Kırcaali Belediye Başkanı Azis’den İmamoğlu’na davet

Güncel
Ömer Cihad Kaya
09 Temmuz 2019, 14:44
Ömer Cihad Kaya
09 Temmuz 2019, 14:44

Bu sene 658. düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerine gelen Bulgaristan’ın Kırcaali Belediye Başkanı ve Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Genel Başkan Yardımcısı Hasan Azis, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu Kırcaali’ye davet etti.

Edirne’ye Bulgaristan’dan kalabalık bir heyet halinde gelen Kırcaali Belediye Başkanı Azis, İmamoğlu ile görüşmesi hakkında, “İstanbul Büyükşehir yönetiminde başarılar diledik. Planlamış olduğu Balkan ülkeleri ziyareti çerçevesinde Kırcaali’yi de programına dahil etmesini diledik. Bölgemizi ziyaret etmesi bizleri memnun edecektir” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu ve Azis görüşmesinde, Kırcaali Belediyesi ile kardeş şehir olan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da hazır bulundu. Ayrıca, Trakya’daki illerin belediye başkanları ve milletvekilleri katıldı.

Görüşmede Bulgaristan heyetinde yer alan HÖH MYK üyesi Erdinç Hayrulla, HÖH Burgaz Milletvekilli Sevim Ali, HÖH Burgaz İl Başkanı Ahmed Süleyman, HÖH Kırcaali İlçe Başkanı Latif Rasim, HÖH Gençlik Kolları Kırcaali İlçe Başkanı Ahmed Mollahasan da yer aldı.

658. TARİHİ KIRKPINAR BAŞPEHLİVANLIĞINI ALİ GÜRBÜZ KAZANDI

Öte yandan, bu yıl 658’incisi düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin finalinde ipi göğüsleyerek altın kemeri almaya hak kazanan isim Antalyalı Ali Gürbüz oldu. Gürbüz, rakibi Orhan Okulu’yu yenerek başpehlivanlığı kazandı.

Edirne’deki tarihi Sarayiçi Er Meydanındaki finali; Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis toplu bir şekilde takip etti.