Kilyos açıklarında Rus tanker ile balıkçı gemisi çarpıştı

Güncel
Ozan Barış Erim
10 Ocak 2020, 12:14
Ozan Barış Erim
10 Ocak 2020, 12:14

Kilyos açıklarında Rus bayraklı tanker ile bir balıkçı teknesi çarpıştı. Gerçekleşen kazadan sonra balıkçı teknesi battı.

Kilyos açıklarında Rus bayraklı tankerle çarpıştıktan sonra batan balıkçı gemisindeki 3 kişi kurtarılırken 3 kişiyi arama çalışmaları devam ediyor. 

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Kilyos açıklarında saat 06.35 sıralarında Rus bayraklı “GLARD 2” isimli tanker ile Türk bayraklı “Dursun Ali Coşkun” isimli balıkçı gemisi çarpıştı. Kazada Türk bayraklı balıkçı gemisi battı. Gemide bulunan 6 kişiden 3’ü, balıkçılar tarafından kurtarıldı. Kaybolan 3 kişiyi arama ve kurtarma çalışmaları, Sahil Güvenlik ve Kıyı Emniyeti tarafından sürdürülüyor.

SAHİL GÜVENLİK ARAMA KURTARMA FAALİYETLERİNE DEVAM EDİYOR

Sahil Güvenlik Komutanlığının internet sitesinde yapılan açıklamada, “İhbarın alınması üzerine olay mahalline derhal 4 Sahil Güvenlik botu ve bir Sahil Güvenlik helikopteri görevlendirilmiştir. Kayıp olduğu değerlendirilen 3 şahsın bulunması maksadıyla Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne ait 2 botun da iştirak ettiği arama kurtarma faaliyetlerine devam edilmektedir.” denildi.

Arama kurtarma çalışmalarına Jandarma’ya ait bir Skorsky helikopteri de havadan destek veriyor.