Kerkük yine kana bulandı: Eş zamanlı 3 bombalı saldırı

30 Kasım 2019, 16:40

Kerkük’te 30 Kasım 2019’da öğlen saatlerinde eş zamanlı olarak 3 bombalı saldırılı gerçekleşti. İlk belirlemelere göre can kaybının olmadığı saldırılar sonucunda 16 kişi yaralandı.

Güvenlik kaynaklardan edinilen bilgilere göre, Kerkük’ün Ahmed Ağa Çarşısı’nda 2, Domiz semtinde 1 el yapımı bomba art arda patlatıldı. Bombaların daha önce yere döşendiği, sivillerin yoğunlukta yaşadığı bölgelerin hedef alındığı kaydedildi. Söz konusu saldırıyı henüz kimse üstlenmezken, buna benzer saldırıları daha önce terör örgütü DEAŞ üstlenmişti.

ITC LİDERİ SALİHİ İLE TÜRKİYE’NİN BAĞDAT BÜYÜKELÇİSİ YILDIZ’DAN AÇIKLAMA

Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı ve Kerkük milletvekili Erşat Salihi saldırılar hakkında sosyal medyadan şu açıklamada bulundu: “Kerkük’te gerçekleşen saldırılar ile kazanmış olduğumuz siyasi zaferlere gölge düşürmek istemektedirler. Ancak Kerkük halkı bu gerçekleşen saldırılara karşı bilinçli bir şekilde davranıp, Türkmen Cephesi’nin yanında duracaktır. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.”

Türkiye’nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız da bombalı saldırıyı kınayarak, “Kerkük’te bu sabah meydana gelen bir dizi patlama sonucunda yaralanan kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz. Kaybımızın olmaması tek tesellimiz. Kerkük’te ve Irak’ın her neresinde olursa olsun, huzuru hedef alan karanlık emelleri lanetliyoruz.” dedi.

bombalı saldırı
IRAK
Kerkük
saldırı
Bunlara da bakın: