Kerkük'teki ABD üssüne "katyuşa füzeleri" ile saldırı!

Güvenlik
Oğuzhan Batur
14 Şubat 2020, 18:09
Oğuzhan Batur
14 Şubat 2020, 18:09

Irak’ın Kerkük kentinde Amerika Birleşik Devletleri (ABD) askerlerinin de bulunduğu K1 Askeri Üssü’ne füze saldırısı düzenlendi.

KATYUŞA FÜZELERİ İLE VURULDU!

Kerkük Operasyonlar Komutanı Korgeneral Saad Harbiye, Anadolu Ajansına yaptığı açıklamada, Kerkük’ün batısında yer alan K1 Askeri Üssü’nün katyuşa füzeleriyle hedef alındığını söyledi. ABD askerlerinin de bulunduğu üste saldırı sonucu hasar meydana geldiğini belirten Harbiye, olayın ardından güvenlik güçlerinin üssün yakınlarında bir mezarlıkta 10’dan fazla füze atar ele geçirdiğini aktardı. Harbiye, faillerin bulunması için güvenlik güçlerinin bölgede çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti.

Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşat Salihi de, Kerkük Operasyonlar Komutanı Saad Harbiye ile K1 Havaüssüne gerçekleşen saldırı hakkında telefonda görüştü. Kerkük Net’in haberine göre, telefon görüşmesinde K1 Havaüssüne gerçekleşen saldırı görüşüldü. Görüşme sırasında Kerkük halkının rahat olmasını söyleyen Harbiye, roketlerin fırlatıldığı alanda geniş çaplı bir operasyon düzenlediklerini de bildirdi.