Kerkük'te DEAŞ operasyonu: 6 terörist öldürüldü

Güvenlik
Oğuzhan Batur
26 Nisan 2019, 19:59
Oğuzhan Batur
26 Nisan 2019, 19:59

Kerkük Operasyonlar Komutanı Korgeneral Saad Harbiye, Kerkük’e bağlı Dakuk (Tavuk) ilçesinde terör örgütü DEAŞ’a yönelik gerçekleştirdikleri operasyonda 6 örgüt mensubunun öldüğünü açıkladı.

Türkmeneli Cephesi haber sitesine göre Korgeneral Saad Harbiye tarafından yapılan açıklamada, Kerkük’ün güneyinde DEAŞ mensuplarına yönelik operasyon başlatıldığını söyledi. Harbiye, kentin Dakuk ilçesi yakınında yoğunlaşan operasyonda 6 DEAŞ’lı mensubunun öldürüldüğü bilgisini verdi.

Operasyonda örgüte ait çok miktarda mühimmat ele geçirdiklerini belirten Harbiye, operasyonun iki gün süreceğini kaydetti.

2 BÖLGE TERÖRDEN TEMİZLENDİ

Kerkük’te Irak Terörle Mücadele Timinin bir hafta boyunca Koalisyon ve Irak savaş uçaklarının desteğiyle terör örgütü DEAŞ’ın uyuyan hücrelerine yönelik başlattığı operasyon devam ediyor. Bu kapsamda bugün Kerkük’ün güneyinde yer alan Havice bölgesi çevresinde El-Semaka köyünün, ve El-Şam diye adlandırılan bir derenin temizlendiğini duyuruldu.

Terörle Mücadele Timi tarafından yapılan açıklamada gerçekleşen operasyonda ele geçirilen 8 Bombanın kontrollü bir şekilde patlatıldığını, ve bölge de operasyonların devam ettiğini de vurgu yapıldı.