Kazan Tatar İçtimai Merkezi Başkanı Zakiyev'e verilen ceza uygulanmaya başladı

Güncel
Ozan Barış Erim
14 Nisan 2021, 22:31
Ozan Barış Erim
14 Nisan 2021, 22:31

Kazan bölge mahkemesi tarafından, Tatar İçtimai Merkezi Başkanı Farit Zakiyev’e verilen 60 saatlik zorunlu çalışma cezası uygulanmaya başladı. Zakiyev, kendisine verilen cezadan utanmadığını ve bu karar yüzünden Tataristan Cumhurbaşkanının alay konusu olduğunu belirtti.

Tatar İçtimai Merkezi Başkanı Farit Zakiyev’e Kazan bölge mahkemesi tarafından kendisine verilen 60 saatlik zorunlu çalışma cezası uygulanmaya başladı. Zakiyev, ceza kapsamında Kazan’daki Bogatirev caddesinde bulunan yol servisi teşkilatının bahçesinde temizlik yapacak. Zakiyev, kendisine verilen cezayı bir alay konusu olarak görmediğini, mahkemenin bu ceza kararı yüzünden Tataristan Cumhurbaşkanı ile alay konusu olduğunu düşündüğünü belirtti.

EVİNE BASKIN YAPILMIŞTI

Tataristan’ın başkenti Kazan’da bulunan Bütün Tatar İçtimai Merkezi ofisinde ve Bütün Tatar İçtimai Merkezi Başkanı Farit Zakiyev’in evinde arama yapıldı. Aramanın, 2019 yılında düzenlenen miting çerçevesinde Rusya Ceza Kanununun 282. maddesi (nefreti kışkırtma, insan onurunun aşağılama) uyarınca başlatılan soruşturma nedeniyle düzenlendiği belirtildi.