Kazakistan ve KKTC'den gelen öğrenciler ve TIR'cılar karantina altına alındı

27 Mart 2020, 22:16

Yeni tip koronavirüs önlemleri kapsamında Kazakistan’dan getirilen 130 kişi ve KKTC’den getirilen 170 öğrenci ile 14 TIR şoförü Bolu ve Niğde’deki yurtlara yerleştirildi.

Kazakistan’dan uçakla İstanbul Havalimanı’na gelen ve burada sağlık kontrolünden geçirilen 130 kişi, polis eşliğindeki 5 otobüsle Bolu’ya gönderildi. Burada ikinci kez sağlık kontrolünden geçirilen yolcular, önceden boşaltılan Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesinin Gölköy Yerleşkesi’ndeki Hayreddin Tokadi Öğrenci Yurdu’nda kendileri için ayrılan odalara alındı.

Maske ve eldiven takarak koruyucu kıyafet giyen polis ekipleri, yurt çevresinde tedbir aldı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında kente daha önce Yunanistan’dan 69, Kolombiya’dan 10, İsveç’ten 23, Fransa’dan 138, Kazakistan’dan 22, Ukrayna’dan 34, Moldova’dan 40 ve Bulgaristan’dan 42 kişi getirilmişti.

KKTC’DEN GETİRİLENLER NİĞDE’YE GÖNDERİLDİ

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden (KKTC) getirilen 170 öğrenci ile 14 TIR şoförü gözlem altında tutulacakları Niğde Ömer Halisdemir Yurdu’na yerleştirildi. KKTC’den gemiyle Silifke ilçesindeki SEKA Limanı’na getirilen öğrenci ve TIR şoförleri, burada sağlık kontrolünden geçirildi. Öğrenciler ve TIR şoförleri daha sonra polis eşliğinde otobüslere bindirilerek Niğde’ye getirildi.

Kazakistan
KKTC
KORONAVİRÜS
Bunlara da bakın: