Kazakistan ve ASELSAN arasında stratejik anlaşma!

20 Nisan 2020, 19:10

Türk savunma sanayisi şirketi ASELSAN ile Kazakistan yönetimi arasında, uzaktan komutalı “SARP DUAL” silah sistemlerine ilişkin sözleşmeye imza atıldı.

Şirketten yapılan yazılı açıklamaya göre, çeşitli kara ve deniz platformlarında kullanılabilen farklı konfigürasyon ve kalibrelerde geliştirilen uzaktan komutalı silah sistemleri 20 farklı ülkenin envanterinde yer alıyor.

MÜTTEFİK ÜLKE KAZAKİSTAN VURGUSU

ASELSAN ve Kazakistan’daki iştiraki Kazakhstan ASELSAN Engineering (KAE), Kazakistan’ın askeri ve sivil alanlardaki ihtiyaçlarının azami düzeyde karşılanması amacıyla üretim kapasitesini artırmayı hedefliyor. Bu kapsamda ASELSAN, Kazakistan’ın ihtiyacı kapsamında SARP DUAL Uzaktan Komutalı Silah Sistemi’ne yönelik yeni bir sözleşme imzaladı.

ASELSAN sosyal medya hesabında da konuya dair bir paylaşımda bulundu. Paylaşımda, “Faaliyet yürüttüğü pazarlarda yerelleşme çalışmalarını da hızla sürdüren #ASELSAN, dost ve müttefik ülke Kazakistan’ın ihtiyacı kapsamında SARP DUAL Uzaktan Komutalı Silah Sistemi’ne yönelik yeni bir sözleşme imzaladı.” ifadeleri kullanıldı.

ASELSAN
Kazakistan
Bunlara da bakın: