Kazakistan'ın Türkiye ve Ukrayna uçuşlarının sayısı azaltılıyor

22 Ekim 2020, 15:03

Kazakistan havayolu şirketi Air Astana, uluslararası uçak seferlerine bazı düzenlemeler getirdi. Bu kapsamda Türkiye ve Ukrayna başta olmak üzere uçuşlarını en aza indirgeme kararı alan şirket, yeni uçuş planlamasını paylaştı.

Kazakistan’ın bayrak taşıyıcı havayolu şirketi Air Astana, koronavirüs nedeniyle yaşanan süreç nedeniyle sonbahar-kış uçuşlarında düzenleme yaptı. Öte yandan şirketin yurt dışı uçuşları ile ilgili aldığı yeni kararlar da açıklandı. Bu kapsamda Air Astana, 21 Ekim 2020 tarihinden itibaren Kazakistan Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığının talimatı doğrultusunda; Türkiye, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Almanya’ya düzenlenen yurt dışı seferlerinin sayısını azaltacağını bildirdi.

İÇ HATLARDA DEĞİŞİKLİK OLACAK MI?

Havayolunun, haftalık uçuş sayıları; İstanbul için 16’dan 12’ye, Kıyiv (Kiev) için 3’ten 1’e, Dubai için 12’den 8’e, Frankfurt için de 6’dan 4’e düşürülecek. Aynı zamanda Mısır’ın Kızıldeniz kıyısındaki Sharm El-Şeyh’e ve Maldivler’e charter (özel sefer) uçuşların yapılması planlanıyor. İç hat uçuşlarında ise herhangi bir değişiklik yapılmayacak.

Air Astana
Kazakistan
Türkiye
uçuşlar
Ukrayna
Bunlara da bakın: