Kazakistan'da Kurban Bayramı hazırlıkları devam ediyor

10 Ağustos 2019, 12:36

Kazakistan, İslam dünyasının Ramazan Bayramı’nın ardından Kurban Bayramı’nı idrak etmeye hazırlanıyor.

11 Ağustos 2019 günü kutlanacak olan Kurban Bayramı için, başkent Nur Sultan’da camilerin temizlendi, kurban kesim yerleri belirlendi.

TÜRKİYE, KAZAKİSTAN’DA 70 HİSSE KURBAN KESİYOR

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Kazakistan’a gönderilen Türkiye Nur Sultan Din Hizmetleri Müşaviri Galip Akın, bu yıl Türkiye Diyanet Vakfının Kazakistan’da 10 büyükbaş hayvan keseceğini belirterek, “70 hisse kurbanı vekaleten hijyenik ve dini kurallara uygun bir şekilde keseceğiz ve vatandaşlarımız adına Kazakistanlı kardeşlerimize dağıtacağız.” dedi.

Akın, “Şimdiden bütün Kazakistanlı ve Türkiye’deki kardeşlerimizin ve bütün Türk cumhuriyetlerinden kardeşlerimizin bayramlarını tebrik ederim.” diye konuştu.

NUR SULTAN’DA BAYRAM NAMAZI 11 AĞUSTOS 2019 SAAT 07.00’DA

TRT Avaz’ın haberine göre, Nur Sultan Baş İmamı Hacı Naurızbay Taganulı, camilerde temizliklerin yapıldığını dile getirdi. Taganulı Kazakistan’daki bayram hazırlıklarıyla ilgili, “Bayram kutlamaları, 11 Ağustos sabah saat 7.00’de şehrin 11 camisinde kılınacak bayram namazıyla başlayacak. Daha sonra kurbanlar kesilecek. Kesimler 13 Ağustos’a kadar sürecek.” ifadelerini kullandı.H

Kazakistan
kurban bayramı
Bunlara da bakın: