Kazakistan Büyükelçisi Kayseri'yi ziyaret etti

Güncel
Oğuzhan Batur
21 Haziran 2019, 16:14
Oğuzhan Batur
21 Haziran 2019, 16:14

Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly ve Kazakistan Ankara Büyükelçiliği Yatırım Müsteşarı Nuriddin Amankul, Kayseri Sanayi Odası’nı (KAYSO) ziyaret ederek, Kazakistan’ın ekonomik durumu ve yatırım imkanları hakkında sanayicilere bilgi verdi.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre KAYSO’dan yapılan yazılı açıklamada, KAYSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Gümüşçü, bu ziyaretlerin iki ülke arasındaki işbirliklerinin gelişmesine katkı sağlayacağını belirterek, ekonomik alanda ilişkilerin daha da gelişmesi adına KAYSO olarak her türlü işbirliğine hazır olduklarını ifade etti.

BÜYÜKELÇİ KAZAKİSTAN’IN YABANCI YATIRIMCIYA SUNDUĞU FIRSATLARI ANLATTI

Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly ise Kayserili sanayicilerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti aktararak, bu imkanı sağladıkları için KAYSO Yönetimine teşekkür etti.

Büyükelçi Abzal Saparbekuly, daha sonra katılımcılara Kazakistan’ın ekonomik durumu ve yatırım imkanları hakkında detaylı bir sunum yaptı. Kazakistan’ın yabancı yatırımcıya ciddi fırsatlar sunduğuna değinen Büyükelçi Saparbekuly, özellikle makine, tarım ve hayvancılık sektöründe ülkesinde ciddi imkanlar olduğunu belirtti.