Katil Esed rejimi ve destekçisi Ruslar İdlib’i vurdu: 16 ölü

Güncel
_QHA Ankara
29 Mayıs 2019, 22:53
_QHA Ankara
29 Mayıs 2019, 22:53

Esed rejiminin ve Rus uçaklarının İdlib’in çeşitli bölgelerine olan yoğun bombardımanı sonucu yaşamını yitirenlerin sayısının 11’den 16’ya yükseldiği öğrenildi. Bölgeye yapılan ağır bombardıman devam ederken, Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Geir Pedersen çatışmaların sona ermesi için çağrıda bulundu 

Esed rejimi destekçileri ve Rusya’ya ait uçakların Suriye’nin İdlib kentinin çeşitli yerlerine olan yoğun bombardımanı devam ediyor. Rus uçakları ve Esed yanlılarının ‘Gerginliği Azaltma Bölgesi’ olarak kabul edilen İdlib’e olan saldırıları sonucu ise bugün aralarında kadın ve çocukların da olduğu 16 kişi hayatını kaybetti.

“ÇOK FAZLA İNSAN ÖLDÜ BU SAVAŞI SONLANDIRMALIYIZ”

Bölgede yaşanan yoğun bombardıman devam ederken Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Geir Pedersen çatışmaların durması için çağrıda bulundu. Pedersen, “Çok fazla insan öldü. Açıkça görülüyor ki devam eden bu savaşı sonlandırmalıyız” ifadelerini kullandı. 

Yaşanan saldırılarda sivillerin öldüğüne dikkat çeken temsilci, “Teröristler ile savaşmak tabii ki meşrudur. Ama bu uluslararası insan hakları gözetilerek yapılmalıdır” dedi.