Karabağ kültür mirasıyla Azerbaycan'a dönüyor

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
25 Kasım 2020, 15:42
Ayyıldız Huri Kaptan
25 Kasım 2020, 15:42

Azerbaycan Cumhuriyeti Kültür Bakanı Vekili Anar Kerimov, Azerbaycan’ın Ermeni işgalinden geri aldığı Kelbecer’i paylaştı. Kerimov “Evleri yakmayan, ağaçları kesmeyen veya evcil hayvanları öldürmeyen bir davranış kültürünü geri getiriyoruz!” ifadeleriyle Ermeni işgalcilerin tutumuna dikkat çekti.

Azerbaycan Kültür Bakanı Vekili Anar Kerimov, bugün Twitter hesabından Azerbaycan’ın geri aldığı Kelbecer’e ilişkin bir paylaşımda bulundu. 27 yıl düşman işgali altında kalan Kelbecer’in kültürel anıtlarını paylaşan Kerimov, “Kültürünü Kelbecer’e geri getiriyoruz! Evleri yakmayan, ağaçları kesmeyen veya evcil hayvanları öldürmeyen bir davranış kültürü geri getiriyoruz! Yenileyeceğiz! Karabağ Azerbaycan’dır!” dedi.

Kerimov Kelbecer’de 51 tarihi ve kültürel eser, 82 kültür evi, 80 kütüphane, bir müzik okulu ve bir müzenin olduğunu kaydetti.

AZERBAYCAN ORDUSU ERMENİ İŞGALCİLERİNDEN KURTARILAN KELBECER’E GİRDİ

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Azerbaycan ordusunun 27 yıldır Ermenistan’ın işgali altında bulunan Kelbecer iline iki yönden girdiğini bildirdi. Ordunun geçtiği güzergahtaki mayın temizleme çalışmalarının da tamamlandığı açıklandı.