Karabağ'da Ermenistan saflarındaki 12 PKK/YPG'li daha öldürüldü

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
05 Kasım 2020, 15:52
Ayyıldız Huri Kaptan
05 Kasım 2020, 15:52

Azerbaycan’ın Ermenistan işgali altındaki topraklarını kurtarmak için operasyon başlattığı Dağlık Karabağ cephesinde, Ermenistan ordusu saflarında yer alan PKK/YPG’li teröristler kayıplar vermeye devam ediyor. Son olarak Ermenistan cephesinde yer alan 12 PKK/YPG’li daha etkisiz hale getirildi.

Azerbaycan basını Ordu.az haber sitesinde bugün yer alan habere göre, Azerbaycan’ın Ermenistan’ın işgali altındaki topraklarını kurtarmak için 27 Eylül’de başlattığı operasyonlarda, yakın zaman önce 12 PKK/YPG’li terörist daha öldürüldü. Haberde, teröristlerin daha çok Hocavend yönündeki operasyonlarda öldürüldüğü belirtildi.

KARABAĞ’DA ETKİSİZ HALE GETİRİLEN PKK’LI TERÖRİSTLERİN SAYISI 22 OLDU

Askeri kaynaklardan elde edilen rapora göre teröristlerden biri kendini havaya uçurdu. Söz konusu haberde, Dağlık Karabağ’da öldürülen PKK/YPG teröristlerinin sayısının 22’ye ulaştığı bildirildi.

Hatırlanacağı üzere, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev, Ermenistan’ın Dağlık Karabağ’da PKK’lı teröristleri en ön safta cepheye sürdüğünü kaydetmişti.

AZERBAYCAN İŞGAL ALTINDAKİ TOPRAKLARI KURTARMAYA DEVAM EDİYOR

Azerbaycan, 27 Eylül 2020’de başlatılan harekat kapsamında, cephede kontrolü elinde tutarak şu ana kadar çok yüksek ve stratejik öneme sahip dağlık bölgeler de dahil olmak üzere şehir, kasaba ve köyleri bir bir işgalci güçlerden temizliyor. Böylece Azerbaycan ordusu tarafından 4’ü kent merkezi, 3’ü kasaba ve 201’i köy olmak üzere 208 yerleşim birimi Ermeni işgalinden kurtarıldı.

Ermenistan ise Azerbaycan’ın 27 Eylül’den bu yana Karabağ’daki ilerleyişine karşı verdiği kayıplar karşısında çareyi PKK/YPG’li teröristler başta olmak üzere emekli ya da profesyonel olmayan şahısları silah altına almakta bulduğu öğrenildi.

Dağlık Karabağ’da Azerbaycan ordusuna karşı ağır kayıplar veren ve Azerbaycan’ın sivil yerleşim birimlerine saldırarak sık sık ateşkes ihlali yapan Ermenistan’ın Karabağ’da savaştıracak asker bulamaması dikkat çekiyor.

İlgili haberler:

Ermenistan, Karabağ’da PKK’lıları en önde kullanıyor

Azerbaycan ordusuna karşı PKK taktiği: Ermeniler Rus bayrağı açtı!

Paris’te PKK’nın katılımıyla Ermenistan’a destek gösterisi

Türkiye’nin Vaşington Büyükelçisi Kılıç: Ermenistan, Azerbaycan topraklarında savaşması için PKK’lıları kullanıyor

Karabağ’da Ermenistan için savaşan PKK’lı teröristlerin telsiz konuşmaları ortaya çıktı!