Kapan-3 Kavaklı Operasyonu başlatıldı

13 Ocak 2020, 10:25

İçişleri Bakanlığınca, Hakkari’de 825 jandarma, polis ve güvenlik korucusunun katılımıyla “Kapan-3 Kavaklı Operasyonu” başlatıldı.

İçişleri Bakanlığı, Hakkari’de jandarma komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH) timleri ile Polis Özel Harekat (PÖH) ve güvenlik korucu timlerinden oluşan toplam 825 personelle, “Kapan-3 Kavaklı Operasyonu”nun başlatıldığını açıkladı.

İçişleri Bakanlığından operasyona ilişkin yapılan yazılı açıklama şu şekilde:

Bölücü terör örgütünü eylem yapamaz hale getiren Kıran operasyonlarının devamında, kalan teröristleri etkisiz hale getirmek, barınma alanları arası geçişlerini engelleyerek takviye edilmelerini önlemek maksadıyla; Hakkari İl Jandarma Komutanlığınca KAPAN-3 KAVAKLI OPERASYONU başlatıldı. Zorlu arazi ve hava şartlarında kahramanca sürdürülen operasyonda, Hakkari İl Jandarma Komutanlığında görevli; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat ile birlikte PÖH ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 825 personel55 operasyonel tim görev alıyor. Operasyon kapsamında BTÖ mensuplarınca geçici barınma alanı olarak kullanıldığı değerlendirilen 4 sığınak içerisinde

  • 1 adet Kaleşnikov P.Tf,
  • 17 adet patlamaya hazır EYP düzeneği,
  • 3 adet el bombası,
  • 2 adet jeneratör,
  • çok miktarda mühimmat,
  • gıda ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. Ele geçirilen malzemelerden delil niteliğinde olanlarına el konulmuş, diğerleri imha edildi.

 Terörle mücadele her türlü iklim ve arazi şartlarında son terörist etkisiz hale getirilenceye kadar halkımızın yoğun desteği ile kararlı bir şekilde devam edecektir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Bunlara da bakın: